Tenisový loket

Jaké je optimální vybrat pro tenisový loket léčení

Nehrajete vůbec tenis, a přesto trpíte tenisovým loktem? Určitě nejste nijak výjimeční. Tenisový loket totiž postihuje nejen ty, kteří nemají správnou techniku hraní tenisu, ale i ostatní lidí, jež namáhají oblast šlachových úponů loketního kloubu. Právě tady totiž toto onemocnění graduje. Postihuje celkem 3 % celé populace a vyskytuje se stejně u mužů i žen. Zánětlivé procesy se nacházejí v přechodu mezi šlachou a kostí samotnou. Hlavně při natažení ruky dopředu a jejímu otočení dochází k velmi nepříjemné prudké bodavé bolesti. Tenisový loket může být buď akutní, anebo chronický. Akutní vznikne při dlouhodobém přetěžování inkriminované oblasti a chronický i různými metabolickými změnami.

Rizikové faktory a prevence tenisového lokte

U akutní podoby se setkáváme s dlouhodobě přetrvávajícím přetížením oblastí lokte. Nemusí se jednat o tenis, ale klidně i o sekání dříví, anebo může mít neblahý vliv i zdánlivě nijak nezávadná práce s myší u počítače. Záleží zkrátka pouze na tom, co člověk momentálně dělá a jestli tato činnost není přetěžující. U sportů není od věci čas od času činnost měnit a pokusit se o co největší variabilitu zatížení různých oblastí těla.

Příznaky tenisového lokte

Jestliže si hmátnete na zevní stranu loketního kloubu a ucítíte bolest, s největší pravděpodobností budete mít tenisový loket také. Samozřejmě se vše projeví i v momentu, kdy budete zvedat těžká břemena. Chybět vám bude i potřebná síla na vykonání určitého naplánovaného úkonu. V oblasti lokte se může objevit i zvýšená teplota a zarudnutí. Zapomenout nelze ani na omezení hybnosti, jež je také velmi nepříjemné.

Léčba tenisového lokte

Diagnostiku tenisového lokte je třeba nechat na odbornících. Optimální je návštěva ortopeda. Léčba může být dvojí. Ta konzervativní spočívá pouze v omezení činnosti způsobující nadměrnou námahu lokte. Pořídit si lze i speciální ortézy na loket či epikondylární pásky, jež stabilizují kloub. Existují i cviky na tenisový loket. Chirurgická léčba přichází až v době chronických stavů. Zákrok trvá 30 minut a budete v celkové anestezii.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *