Krabičková dieta

Recepty na krabičkovou dietu

Mnoho lidí by chtělo rychle shodit pár kilo. Fenoménem posledních let je takzvaná krabičková dieta. O co se vlastně jedná? Spočívá to v tom, že máte na každý den nachystané ve většině případů pět krabiček s vyváženou stravou. Ty během dne v konkrétní časy jíte. Zpravidla se jedná o krabičky pro snídani, svačinu, oběd, druhou svačinu a večeři. Tyto krabičky představují veškerou potravu, kterou máte za den jíst. Pokud je program dodržován a prvotní rychlost hubnutí by se měla pohybovat od 5 – 6 kg za měsíc.

Firmy vám pomůžou

Pokud se ptáte jak na krabičkovou dietu, většina odpoví velice rychle. Objednat si služby některé z firem, které jídla připravují a rozváží. Jde o nejpohodlnější variantu. Je však finančně náročnější. S firmou se domluvíte na předání krabiček. Každé ráno vám pak budou vozit krabičky na celý den. Jídlo, které potřebuje ohřát, stačí vložit do mikrovlnné trouby. Při této dietě je velmi důležitý pitný režim, který stanovuje až 3 litry vody denně.

Názory odborníků jsou kladné

Dle odborníků je nadváha způsobena zejména nepravidelnému a nezdravému stravování. Z tohoto úhlu pohledu musí být krabičková dieta hodnocena kladně. Jde o dobrý nástroj, jak zdravě hubnout, zpravidelnit stravování a jíst zdravěji. Dobře jsou hodnoceny i suroviny. Pokud zvolíme program některé z firem, ve většině případů si můžeme být jistí, že jídla jsou připravena z dobrých a kvalitních ingrediencí.

Zkuste dietu bez kupování programů

Pokud používáte jeden z programů na krabičkovou dietu, pak musíte počítat s tím, že rozvoz probíhá jen v pracovní dny. V takových případech nebo v případech, kdy nechcete utrácet peníze za dietu, zkuste něco vymyslet a vařte si domácí krabičky. Pokud budete tvořit svůj jídelníček, nezapomeňte na suroviny, jako jsou cizrna, fenykl, sýr cottage, šunka, celer, zelí či tvaroh. Recepty na krabičkovou dietu nemusí být složité. Například nepříliš známá surovina – cizrna. Stačí rozemlít, přidat jogurt a ochutit a výborná pomazánka je na světě. Inspiraci lze hledat ve zveřejňovaných jídelníčcích firem nebo na internetu, kde je takových inspirací velmi mnoho.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

One Ping

  1. Pingback: Jídlo na celý den – vyzkoušejte tyto výborné tři recepty! | Elegantní bydlení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *