Pylová sezóna je tady. Naučte se bojovat proti alergii

Pylové alergie jsou velmi nepříjemné a objevují se zpravidla s nástupem jara. Pro alergiky tak pohled na rozkvetlé sady a nádherně kvetoucí záhony květin přináší rozporuplné pocity. Jak to udělat, aby byly projevy alergie co nejmenší? Pomohou vám s tím následující tipy připravené přímo pro lidi s problémy s alergiemi.

Sledujte pylové zpravodajství

Pylové zpravodajství je vlastně taková předpověď pro alergiky. Pokud víte, na jaké druhy kvetoucích rostlin nebo stromů nejvíce reagujete, snažte se ve dnech, kdy je jejich výstraha nejvyšší, pohybovat co nejvíce v uzavřených prostorech. Zároveň je dobré rozhodně nezapomínat na preventivní užívání léků proti alergii. K ruce si připravte také přípravky pro akutní pomoc, jako jsou nejrůznější spreje do nosu.

Při práci venku používejte respirátor

I přesto, že respirátory už nejsou povinné, pro alergiky mohou aktuálně znamenat výraznou úlevu. Hlavně ve chvíli, kdy potřebujete pracovat na zahradě, nebo víte, že se kontaktu s alergeny nebudete moci vyhnout. K tomu si navíc přidejte i sluneční brýle, ať od podráždění uchráníte také oči.

Zavírejte okna a častěji se převlékejte

Pro úlevu od neustálého kontaktu s alergeny je dobré nezapomínat na pravidelné převlékání. K tomu přidejte i častější mytí vlasů a omezte těsný kontakt se zvířaty, které se pohybují venku. Pylové alergeny se totiž zachytávají do srsti. Stejně tak je dobré dbát celkové zvýšené hygieny a například častěji měnit povlečení postele. Snažte se také eliminovat větrání v dopoledních hodinách, kdy bývá koncentrace pylů ve vzduchu nejvyšší. Pro větrání jsou ideální chvíle po dešti, kdy je pyl ze vzduchu spláchnutý.

Foto: Pixabay

Čističky vzduchu

Výraznou pomocí moderní doby jsou nejrůznější čističky vzduchu. Pro alergiky jde doslova o zlomový vynález, který jim může ušetřit mnoho nepříjemných kýchnutí a slzení očí. Ideální umístění je v ložnici, ale rozhodně neuděláte chybu, když si čističku vzduchu pořídíte také do kanceláře, kde trávíte mnoho času každý den.

Zdroj: https://www.pylovasluzba.cz/novinky/devet-tipu-jak-se-branit-jarni-pylove-alergii-454

Náhledové foto: Pixabay