Psychologové radí, jak se cítit každý den sebevědomě

Někdo má to štěstí, že se cítí sebevědomě i bez důvodu. Pro většinu lidí však platí, že na sebevědomí je potřeba cíleně pracovat. Nejlepších výsledků dosáhnete, když se budete snažit udělat něco pro zlepšení svého sebevědomí každý den. Nemusí jít ani o velké věci, protože i maličkosti se počítají.

Procvičujte

Ať už se chcete cítit více sebevědomě v jakékoliv činnosti, základní je pravidelný trénink a procvičování. Nejdříve je mnohdy potřeba vykonat akci a dobrý pocit z toho, že něco opravdu umíte se dostaví až mnohem později. Týkat se to může víceméně čehokoliv od cvičení v posilovně, když se stydíte, až po zdokonalování řidičských schopností.

Obklopte se těmi správnými lidmi

Říká se, že jsme průměrem zhruba pěti osob, se kterými trávíme nejvíce času. Z toho důvodu je důležité zaměřit se na to, aby se jednalo o ty správné lidi. Stýkejte se s přáteli, kteří jsou o krok napřed v oblasti, ve které se chcete zlepšit. Mějte okolo sebe lidi, kteří se pravidelně vzdělávají a chtějí na sobě pracovat. Nakonec je velmi důležitá i podpora okolí.

Foto: Pixabay

Nesnažte se být dokonalí

Že sebevědomí pramení z dokonalosti? Možná ano, ale než a jestli vůbec někdy se tam dostanete, bude se vám hodit trocha toho sebevědomí i na cestu. Z toho důvodu je dobré nesnažit se hned být tím nejlepším, ale bohatě postačí, když si budete jistí tím, kde zrovna jste a co umíte. I přesto, že to nemusí být vůbec dokonalé. Ono totiž jen málo lidí umí danou činnost opravdu dokonale. Přirozené sebevědomí se totiž nedá měřit mírou zkušeností, úspěchů a podobně, ale jenom tím, jak o sobě sami smýšlíte.

Všímejte si ostatních, když se necítíte sebevědomí

Ve chvíli, kdy máte pocit úzkosti, stresu, nebo si prostě jenom připadáte neschopní a že nic tak dobře neumíte, zkuste neupínat svou pozornost na sebe. Další přemýšlení o těchto myšlenkách totiž znamená bloudění v kruhu. Zkuste se tak raději zaměřit na jiné lidi okolo sebe. Tím, že se nebudete soustředit přímo na svou osobu a na to, jací vlastně jste, můžete zlepšit své sebevědomí v daný moment.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/life/relationships/a38603513/how-to-be-more-confident/

Náhledové foto: Pixabay