Zdeněk Pohlreich

Provinilost stranou? Prapodivné očkování šéfa Pohlreicha

V každém případě. Seznam Zpráv přišly s tímto zajímavým zjištěním. Kdo by to čekal, že právě tento muž bude v první linii žádat o očkování. Ano, šéfe, zařídil jste zase zajímavé diskuze. Podle všeho se známý a slavný šéfkuchař nechal naočkovat ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Seznamu tuto skutečnost potvrdila mluvčí zmiňované nemocnice. Co na to vlastně samotný kuchař řekl a jaké jsou další zajímavosti týkající se této kauzy? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Zcela absurdní

Takto reagoval šéf na otázku Seznamu. Z tohoto vyjádření jednoznačně vyplývá, že někdo lže. Buď je to tedy samotná mluvčí, nebo Zdeněk Pohlreich. Úsudek si bude muset zřejmě udělat každý čtenář sám. Jakousi okolností poukazující na tuto skutečnost může být i to, že právě tento kuchař dodával pro Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze na počátku koronavirové pandemie jídlo.   

Byl na seznamu náhradníků?

Nemocnice si vytvořila vlastní seznam lidí, kteří by měli být naočkováni. Mimo jiné vznikl také seznam náhradníků. V prvním jmenovaném byli zdravotníci z první linie. Pan Pohlreich údajně projevil eminentní zájem o vakcínu. Jestli se ale optal, zdali by mohl být očkován, mluvčí nemocnice přesně netuší. Tak jako tak se o dávku zajímal, takže nemocnice logicky volala jemu.

Dávky bylo nutné vyočkovat

To je více než jasné. Takovýchto lidí tudíž mohlo být mnohem více. Pochybovat bychom ale měli o tom, že se nejednalo o prominenty. Podle šéfa nemocnice muselo platit pravidlo, že na seznamu budou lidé dosáhnuvší věku minimálně 65 let. Známý kuchař má teprve 63. Podle jeho slov je kardiak, což ale s očkováním nijak nesouvisí.

Že by si byli někteří rovnější?

Již George Orwell ve své slavné farmě zvířat poukazoval na to, že si byli někteří rovnější. Jasně, v komunismus už zaplaťpánbůh dávno nejsem, přesto je takovéto přednostní očkování minimálně zajímavé. Otázkou také zůstává, zdali se známému šéfkuchaři nyní dobře spí. Možná ano, možná ne. Třeba se nakonec vyjádří méně mlhavě, šanci kontaktovat jakákoli média bezesporu má.

Zdeněk Pohlreich: Zdroj náhledového obrázku Commons.wikimedia.org 

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *