Ananas

Prospěšný ananas. S čím vším nám pomůže?

Ananas je velice oblíbené, ale také zdravé ovoce. S čím vším našemu tělu a organismu pomůže? Na to se podívá následující článek. Jeho vlastnosti a složení jsou však tak ojedinělé, že jde o pomocníka při mnoha neduzích.

Základem je bromelin

Pokud se ptáte, co vlastně může za zdravé účinky ananasu, vězte, že za to může látka zvaná bromelin. Jde o enzym, který štěpí bílkoviny. Je to také protizánětlivá látka a zmírňuje bolesti, otoky a hojí rány. Jde také o preventivní látku proti srdečním chorobám, jelikož brání přílišnému shlukování krevních destiček. Také uvolňuje tlak ve věnčitých tepnách a podobně. Vědci také potvrzují, že bromelin má do jisté míry protinádorové účinky a ředí hled. Jde také o podpůrnou látku při potížích s klouby a revmatismu. Jde tedy o téměř zázračnou látku a my se podíváme na to, co v praxi dokáže.

Ananas vyčistí močové ústrojí

Jde o silně močopudné ovoce. Proto jde o dobrou prevenci nemocí spojených s močovým ústrojím. Pokud chcete pročistit močové ústrojí stačí vyzkoušet následující kúru. Po dobu tří týdnů pijte třikrát za den dvě deci ananasové šťávy. Tu smíchejte s decilitrem vlažné vody. Navíc ananas slouží i jako pomocník proti střevním potížím a nemocím. Chrání totiž toto ústrojí před bakteriemi a uleví slinivce. Je také dobrý při průjmech i zácpě.

Afrodiziakum i účinná odtučňovací metoda

Ananas je opravdu univerzální ovoce. Například se používá i jako afrodiziakum. Alespoň praxe z karibských zemí to potvrzuje. Navíc alternativní medicína zná ananas i jako lék proti horečnatým onemocněním, kdy se používá čerstvě vymačkaná ananasová šťáva. Určitě jste také slyšeli o ananasu, jako bojovníkovi s tuky. I zde má ananas své uplatnění. Šťáva obsahuje hojně ovocného cukru a pomáhá překonat únavu a hlad. Při odtučňovacích kúrách se tak velmi často používá. Chcete radu? Zkuste 3 až 4 dny konzumovat jen oloupaný čerstvý ananas. Při tom můžete popíjet jeho šťávu. Dále přidejte 2,5 litru vody denně.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *