Běhací pás

Vybíráme běhací pás

Běhací pás neboli běhací trenažer, který simuluje přirozený pohyb, tedy chůzi a běh. Kromě toho, že na něm spálíte více kalorií, než na kterémkoliv jiném zařízení, posílíte také svoje srdce. Hlavní výhodou běhacích pásů je sportování v bezpečí domova bez ohledu na počasí.  A jak takový běhací pás na doma vybrat?

Než si běhací pás vyberete

Něž si běhací pás vyberete, zvažte, kdo ho bude používat a jak často. Zda profesionální běžec, rekreační běžec či více osob. Podle toho volete typ pásu. Pro méně náročné uživatele a pomalejší běh je bezmotorový běžecký pás nebo naopak pás poháněný elektromotorem pro pohodlný a efektivní trénink. Pro velmi vytížené běhací pásy požadujte tu nejvyšší kvalitu. U každého běžeckého pásu zvlášť pak posuzujte šířku, sílu, stupeň odpružení i materiál běžecké plochy.

Jaké parametry sledovat?

U rámu běžeckého pásu je nutné se zaměřit na doporučené zatížení, design i ergonomie. Maximální nosnost by měla být vždy o něco vyšší než hmotnost toho nejtěžšího cvičence.  Co se týká běžecké plochy pásu, sledujeme rozměry, rozsah nastavení sklonu k simulaci běhu do kopce nebo po rovině, a odpružení. Čím je odpružení dokonalejší, tím méně zatěžujeme klouby.  Dále je potřeba zjistit, jaký je trvalý výkon motoru běžeckého pásu, špičkový výkon a maximální i minimální rychlost. Všechny běžecké pásy také měří rychlost, kilometry, čas, tepovou frekvenci a spálené kalorie. Některé už se dokonce dají propojit i s tabletem.

Na co se ještě zaměřit?

Při výběru běžeckého pásu je dobré zajímat i o boty a skladnost stroje, tedy o sklopení běžecké plochy nebo vybavení transportními kolečky.  Zamřete se také na bezpečnostní detaily, minimalizaci hlučnosti a na další funkce stroje např. připojení hrudního pásu, nastavení profilu trasy či zapojení reproduktorů, audio kabelů a mnoho dalších vychytávek. V neposlední řadě se při koupi informujte na záruku a servis běžeckého pásu. To ovšem nebude platit u běhacích pásu z bazaru.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *