voda1

Proč začít pít jen čistou vodu

Čistá vod. Asi nejzdravější nápoj, který můžete pít. Skoncujte se sladkými limonádami a nadměrnou konzumací čajů s kávou. Dnes si představíme důvody, které vedou k závěru, že byste měli začít pít jen čistou vodu.

Snižuje únavu a bolest hlavy

Čistá voda je kvalitním nápojem, který nejvíce doplňuje pitný režim. Příliš slazené nápoje, jako i kávu či čaje do pitného režimu počítat nelze či jej nenaplňují tak efektivně jako právě voda. Budete-li dostatečně pít pramenitou vodu, snížíte riziko únavy způsobené nedostatečným dodržováním pitného režimu. Stejně tak se můžete zbavit častých bolestí hlavy, které jsou často způsobeny opět nedostatky v pitném režimu. Zlepší se vám také soustředění a celková nálada.

Jaká voda je nejvhodnější

Pramenitá voda může mít mnoho podob a chutí. Vše determinují faktory původu a složení vody. Voda může být jemně slaná po obsažených minerálech, jakožto i lehce nahořklá po větším množstvím hořčíku. Která voda je nejlepší pro každodenní pití? Odborníci se shodují, že by mělo jít o vodu, která je lehce nasládlá s minerální chutí. Takové parametry má například voda rajec ale i jiné balené pramenité vody.

Další výhody vody

Mezi jedny z nejhlavnějších výhod konzumace vody je ta, že je dostupná. I když si nekoupíte pramenitou balenou vodu, doma má kohoutek každý. V České republice je kvalita vody z kohoutku vysoká, i konzumace takové vody je tak správnou volbou pro vaše tělo. Obecně je voda pro tělo důležitá. Hlavně z hlediska metabolismu a dalších chemických reakcí v těle. Proto je nejzdravější dodávat organismu vodu v jejím nejjednodušším stavu. Když odhlédneme od ryze zdravotních důvodů, hodí se pití vody také k vínům či delikatesám. Nemá totiž výraznou chuť a čistí chuťové buňky. Lépe si tak vychutnáte chutě konzumovaných potravin.

 

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *