Proč už nehubnete? Možná se dopouštíte některé z následujících chyb

Štíhlá dívka

Podařilo se vám v zhubnout a už se téměř blížíte k ideálnímu číslu na váze? Jenomže to ne a ne klesnout, navzdory tomu, že jste ve své snaze nepolevili a v dietě nepodvádíte. Někdy je na vině zvýšený stres, který způsobuje, že si naše tělo ukládá tuky do zásoby. Pokud se ručička váhy zastavila a nechce se hnout (požadovaným směrem samozřejmě), obvykle za to může některá z následujících čtyř chyb.

Vynechání snídaně

Pokud vynecháváte snídani nebo si ji dopřáváte jen ve velmi omezeném množství, neděláte dobře. Je důležité, aby snídaně byla dostatečně vydatná. Naplánujte si snídani tak, abychom splnili nutriční požadavky. Velkou chybou je malé množství bílkovin ve snídani. To můžete napravit kvalitní šunkou, luštěninovými potravinami či tvarohovými pomazánkami. Abyste se cítili co nejdéle sytí, je dobré doplnit svou snídani také o velké množství vlákniny (celozrnné produkty, ovoce, zelenina).

Nadváha

Foto: Pixabay

Začněte správně cvičit

Pokud vám k úbytku váhy dosud stačili večerní procházky, budete je muset nahradit. Ideálně aerobním cvičením, jako je třeba aerobik nebo zumba. Tyto sporty jsou zábavné a pomáhají spalovat kila. Cvičit můžete z pohodlí domova nebo ještě lépe – předplaťte si kurzy. Když budou zaplacené, budete o to více motivováni, abyste je navštěvovali. Navíc se tak dostanete do mnohem lepší formy a přebytečná kůže se zpevní.

Bílá mouka

I když bílá mouka nemusí být vaším úhlavním nepřítelem, je mnohem lepší nahradit ji tou celozrnnou. Ta totiž obsahuje více živin a také více vlákniny. A ta je při hubnutí velmi důležitá. Upravuje váš trávicí systém, takže funguje tak, jak má. Stolice je pravidelná a ve správném objemu. Dostatečné množství vlákniny funguje podobně jako čistící kartáč – vymete každý kousek vašich střev, takže je vyčistí. To je důležité nejenom při hubnutí, ale také pro celkové zdraví člověka.

Příliš těžká večeře

Přijdete domů hladový a na večeři si dopřejete něco, co máte po ruce. Obvykle je to pečivo s něčím (salámem, sýrem apod.). Večeře by neměla obsahovat velké množství sacharidů. Měla by být co nejlehčí. Ideální je lehký salát s jogurtovou zálivkou (bez majonézy) a nějakou tou bílkovinou (kuřecí maso, kvalitní šunka, ryby apod.).

Zdroj:

https://www.practo.com/healthfeed/four-easy-and-effective-weight-reduction-hacks-39065/post

Fáze plató aneb co když se ručička na váze zastaví?

Foto: Pixabay