OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přípravná dieta před kolonoskopií

Kolonoskopie patří mezi poměrně nepříjemné, nicméně frekventovaná a potřebná vyšetření tlustého střeva. Před jejím započetím je ovšem zapotřebí dodržovat ten správný režim, aby všechno proběhlo tak, jak má. Jedná se o takzvanou přípravnou dietu před kolonoskopií. Pacient tuto část celkového procesu kolposkopie většinou považuje za velmi nepříjemnou, nicméně přesto ji musí dodržovat. V sázce je totiž jeho zdravotní stav. Podívejme se tedy příprava vyšetření kolposkopie probíhá.

Standardní postup přípravy na zákrok

Základem celé přípravy je dodržení lhůty 5 dní na vysazení veškerých léků a preparátů, které obsahují železo. Tyto léky totiž dokážou střeva dokonale zabarvit do tmavých odstínů, čímž se znesnadní práce lékaře provádějícího zákrok a vyšetření je fakticky nerealizovatelné. 3 dny před zákrokem se nesmí jít zelenina s obsahem menších zrníček schopných na sliznicích střev zůstávat klidně i několik dní. Nejčastěji se jedná o hrozny, kiwi, maliny a mnohé další druhy ovoce. Den před vyšetřením si už budete moci dát pouze velmi lehkou snídani a následně již přijímat pouze tekutiny včetně polévek.

2 hlavní zásady pro přípravu

Neskutečně důležitý je pitný režim. V době užívání vyprazdňovacího roztoku, které je nezbytné, byste se měli dokonale zavodňovat. Jako nejvhodnější se jeví pochopitelně voda, čaj a minerálky. Zapomeňte na džus, mléko nebo jiné zahušťované šťávy. Vypití onoho roztoku je třeba konzultovat s lékařem přizpůsobit přesně danému termínu zákroku. Vyvarujete se tak jakýchkoli nepříjemností.

Několik příkladů termínů vyšetření a diety

Když víte, kdy a jak probíhá kolposkopie, můžete vypít daný roztok. Pokud máte termín vyšetření v 9.00 ráno, je vhodné část roztoku vypít zhruba okolo 17. Hodiny večerní předchozího dne a 1 litr roztoku si ještě nechejte na 6.30 ráno.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *