Oči

Při práci na PC je nutné mrkat. Speciální software vám to připomene

Sledujete často monitor počítače a přistihli jste se při tom, že máte po určité době absolutně suché oči? Nepříjemně, pálí svědí a zkrátka potřebují odpočinek. Situace je způsobena především absencí mrkání, případně jeho nedostatečným množstvím. Následné použití různých kapek je většinou zcela neefektivní. Naším tipem je speciální program Eyeblink, který optimální frekvenci mrkání bez problémů pohlídá. Představme si jej tedy mnohem podrobněji stejně jako jeho autora.

Mrkání pohlídá za vás

Eyeblink zlepšuje zdraví očí při práci s PC. Eyeblink pomáhá více mrkat. Každé mrknutí obnovuje slzný film, který oko chrání a zvlhčuje. Oči jsou ve větším pohodlí a vy můžete pracovat efektivněji a déle.

Pomáhá mrkat více

Eyeblink monitoruje frekvenci mrkání kamerou. Pokud člověk déle nemrknul, vysune se připomínka k mrknutí, člověk mrkne a připomínka sama zmizí. Eyeblink vás trénuje mrkat více. Všechna data se zpracovávají pouze na lokálním počítači.

Fungování programu Eyeblink: Zdroj obrázku blinkingmatters.com

Proč vlastně lidé dostatečně nemrkají?

Především kvůli vysokému jasu obrazovky. Ta doslova tahá oči a na práci se musíte stoprocentně soustředit. Ostatně stačí pozorovat i člověka, který se třeba dívá do ohně. Zjistíte, že jeho frekvence mrkání je také minimální. Aktuálně jsme vystavení obrazovkám neskutečně často, a tak mrkat prostě zapomínáme.

Slza

Slzný film na oku při mrkání: Zdroj obrázku blinkingmatters.com

V čem všem je Eyeblink výjimečný?

Upravuje vlastnosti obrazovky

Eyeblink vám pomůže upravit jas a teplotu barev na všech vašich obrazovkách najednou, a zvýší tak komfort pro vaše oči. K efektivitě vám pomohou klávesové zkratky.

Připomíná přestávky

Eyeblink pomáhá vytvořit dobré návyky při práci s počítačem, připomíná pravidelné přestávky a oční cviky. Naše tělo potřebuje měnit polohu, oči si odpočinou, nohy se natáhnou a krev se rozproudí. Pokud je uživatel déle nečinný, Eyeblink přestávku automaticky přeplánuje.

Měří mrkání

Díky měřením mrknutí kamerou víte, jak se zlepšujete.

Funkcionalita programu: Zdroj obrázku blinkingmatters.com

Na zdraví vašich očí záleží

Člověk standardně mrká zhruba 10 až 15 × za minutu. Při dlouhodobém dívání se do monitoru je frekvence často poloviční. Mnozí lidé program kupují až tehdy, když už trpí zmiňovanými potížemi. Aktuálně software využívají zákazníci nejen ze Slovenska, ale i dalších zemí EU, USA, Indie, Ruska, Vietnamu a jiných států. Prodáno bylo více než 100 licencí softwaru.

Cena činí 15 eur za rok. Při zadání promo kódu plnezdravi20 při nákupu získáte navíc slevu 20 %! Sleva platí do konce července. Pořídit si jej můžete zde.

Za zmínku stojí i fakt, že projekt podpořili například Fakulta informatiky a informačních technologií Slovenské technické univerzity v Bratislavě, Social Impact Award, Tatra banka a mnohé jiné instituce. Více o softwaru se dozvíte na https://www.blinkingmatters.com.

Oči: Zdroj videa YouTube kanál Eyeblink 

Oči: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *