Při bolestech v krku zkuste tyto běžné položky, které vám okamžitě pomohou

Bolest v krku

Bolesti v krku jsou skutečně nepříjemné, i pokud nejsou doprovázeny horečkami a jinými potížemi. Ještě, než zamíříte do lékárny pro tablety, porozhlédněte se po domácích surovinách. Přírodní produkty pro léčbu jsou šetrnější a často mnohem účinnější. Ale stále pamatujte na to, že virové onemocnění ovlivňuje hrtan.

Znáte ten pocit poté, co se ráno probudíte se škrábáním v krku?

Měli jste nedávno lehké nachlazení, pili jste studený nápoj nebo jste prodělali infekci. V případě, že vaše infekce není provázena horečkou a skutečně by mohlo jít jen o škrábání v krku, zkuste přírodní léky.

Med můžeme brát jako všelék

Med je účinným antioxidantem a obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Působí jako dezinfekční prostředek, je antibakteriální. Při konzumaci snižuje množství zánětů v těle a působí proti nemocem v krku. Spotřebujete ho po lžičkách nebo ho přimícháte do teplého čaje.

Kousek moře u vás doma

Sůl uvolňuje dýchací cesty, snižuje tvorbu tělesných tekutin a zabíjí mikroby. Je navíc úspěšná proti bolestem. Při škrábání v krku si každé tři hodiny kloktejte vodu se solí. Do sklenice teplé vody dejte lžičku soli. Dýchání horké slané vody má vliv i na ucpaný nos.

Vyzkoušejte dezinfekci citronem

Citron obsahuje velké množství vitaminu C, bojuje proti nemocem a posiluje odolnost organismu. Citronovou šťávu byste měli pít každý den, ale především vám pomůže při bolestech v krku. Pijte teplou vodu s citronovou šťávou nebo si do čaje přidejte obrovské množství citronu.

Citrón
Zdroj: Pixabay

Výborné chilli papričky

Štiplavá chuť chilli papriček není příjemná, ale je to přesvědčivý lék, který vám pomůže od bolesti v krku. Chilli papričky uvolňují dutiny a působí antibakteriálně. Rozdrcený česnek je také odpudivé chuti, ale lze ho označit za přírodní antimikrobiální prostředek. Rozdrcený česnek vytváří značnou pomoc při nemoci a je navíc úspěšným preventivním stupněm. Dejte si ho se lžičkou medu.

Zajistěte si dostatečný přísun tekutin

Přidejte k domácí léčbě pitný režim s dostatkem tekutin. Při bolestech v krku může být skvělým tipem pití horkého čaje. Vybírejte domácí směsi s heřmánkem nebo mátou.

Zdroje info: ireceptar.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay