Vši

Prevence proti vším

Vši jsou velmi nepříjemní paraziti, kteří dokážou napadnout člověka ve chvíli, kdy to nejméně čeká. Velký problém nastává zejména tehdy, když se na jejich existenci přijde poněkud později. To je ale bohužel skoro pokaždé, jelikož člověk zjistí, že mu tito parazité v hlavě žijí až při ustavičném svědění pokožky. To přichází až tehdy, když už dospělí jedince nakladou vajíčka, neboli hnidy, a nákaza se šíří dál. I proto se pokusíme zaměřit na prevenci, která by mohla proti vším pomoct. Jejich likvidace ve stádiu silného rozmnožení je totiž značně problematická a spousta prostředků nezabírá.

Prohlížejte hlavu

Rozhodně se vyplatí pravidelné prohlížení vlasového porostu. Jestliže narazíte i na malé nesrovnalosti a zejména na hnidy, je to jasné. I proto se vyplatí prevence. Pokud má navíc třeba vaše dítě vši, měli byste to nahlásit ve škole nebo ve školce, aby byli i ostatní ochráněni. Často se člověku do tohoto kroku nechce díky studu, nicméně je třeba být ohleduplný k ostatním.

Tea trea oil

Jestliže se nechcete každý den zabývat tím, zdali vy anebo vaše děti mají v hlavě vši, zkuste tea trea oil. Tento ryze přírodní olej je schopen díky látkám, jež obsahuje spolehlivě zahánět vši, a to dlouhodoběji. Stačí přitom nanášet do vlasů zanedbatelné množství tohoto oleje. Rozhodně se vyplatí pár korun do jeho nákupu investovat, abyste měli následně klid. Ne každý tea trea olej je také kvalitní. Sehnat jde u mnoha výrobců a rozhodně se vyplatí číst etikety.

Další možnosti

Mnozí lidé volí také oleje s obsahem levandule. Ta díky svým vonným silicím, jež obsahuje, dokáže také spolehlivě odpuzovat tyto drobné záškodníky. Čas od času je vhodné umýt vlasy i nějakým speciálním šamponem proti parazitům. Neuškodí jim to. Znáte ještě další triky a tipy? Pokud ano, můžete nám je napsat do diskuze pod článkem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *