Dětská kolika

Dětská kolika: Postavte se k ní čelem

Když dítě ustavičně pláče a v podstatě vůbec nevíte, jaká může být příčina jeho křiku, jste bezradní. Vězte, že za všechno mnohdy může dětská kolika, která je nejčastější příčinou záchvatů pláče u kojenců. Často je charakterizována jako ustavičný pláč dítěte, který trvá minimálně po dobu 3 hodin za den. Vše se opakuje zhruba třikrát až čtyřikrát týdně. Vše přitom přichází zhruba v podobnou dobu. Bohužel se tomuto stavu jako rodiče často u dětí nevyhneme. Kolika dokáže potrápit děti klidně i v předškolním věku.

Různorodé příčiny dětské koliky

V první řadě je třeba předznamenat, že klasická dětská kolika může mít velmi rozmanité příčiny, které jsou mnohdy doslova neobjasnitelné. Nejčastěji problémy souvisí logicky se stravou konkrétního dítěte, anebo v případě kojenců jeho matky. Dále se může jednat o parazity organického původu. Za koliky může často i stres, jenž je bohužel u dospělých lidí denním chlebem. Poměrně nepříjemnou záležitostí je také intolerance laktózy. Dítě je prostě a jednoduše alergické právě na laktózu a v případě jejího pozření se projevují úporné bolesti v podbřišku.

Nenechte své dítě trpět

V každém případě se u přetrvávajících bolestí doporučuje návštěva pediatra. Ten se na dítě podívá a doporučí případná opatření. Jestliže je příčinou samotná intolerance laktózy, pak pochopitelně doporučí nekonzumovat kravské mléko a jiné potraviny, jež ji obsahují. V opačném případě může klidně doporučit i snížení přísunu ovoce a zeleniny. I takto zdravá strava může značně nadýmat, což činí dítěti problémy. Typickými druhy zeleniny jsou květák, brokolice a některé další.

Odhalení příčiny je klíčem k úspěchu

Často se celkové řešení orientuje na nalezení příčiny. Lékaři se snaží také dokonale prozkoumat vztah matky a dítěte. Práě on může být plný nejrůznějších komplikací, o nichž často právě matka ani netuší.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *