Přemýšlíte o náušnicích pro děti? Pomůžeme vám

S narozením miminka se celá domácnost obrací naruby. Ale pokud jde o holčičku, přibude ke všemu tomu krmení, přebalování a uspávání starost navíc: kdy nechat píchnout dětské náušnice a jaký materiál typ či motiv vybrat? Usnadníme vám rozhodování a ukážeme dostupné možnosti.

Dětská náušnice jsou definovány jako šperk, který lze nosit od narození až do šesti let věku – nejde ale o žádné dogma, je individuální, za jak dlouho ze zvolených náušnic holčička vyroste. Kromě miniaturní velikosti se náušnice pro děti vyznačují také nízkou hmotností (ani výrazně zdobené náušnice neváží obvykle více než 2 gramy), roztomilými motivy a praktickým zapínáním, které umožňuje plnou rodičovskou kontrolu.

Jak vybrat dětské náušnice

Při výběru tohoto typu šperku se můžeme řídit několika kritérii. Jde především o vhodný materiál, motiv a typ zapínání.

Vhodné zapínání

Druhů zapínání náušnic je hodně, mezi ty nejběžnější patří například africký háček, dámský patent nebo klipsna. V případě dětských náušnic ale poslouží nejlépe tzv. dětská brizura. Ta umožňuje pohodlné zapínání náušnice zepředu (háček se jednoduše zasune do očka). Náušnice se snadno nasazují a je možné je nasadit do ouška zároveň s vytahováním jehly, takže miminko není vystaven dvojí bolesti. Dětská brizura je také svým tvarem speciálně přizpůsobena dětskému oušku a je možné ji zajistit i proti ztrátě. Ovšem dáváte-li přednost jinému typu zapínání dětských náušnic, nic vás neomezuje. Stačí se jen porozhlédnout po skutečně bohaté nabídce dětských šperků.

Motivy dětských náušnic

Oblíbené zlaté květinky s červeným středem z polodrahokamů už dávno nejsou v módě. Dnes mohou rodiče svým holčičkám vybrat mnohem nápaditější a zdobnější motivy, které mohou korespondovat s osobností, zájmy nebo třeba jménem malé parádnice. K dostání jsou například hvězdičky, kroužky, kytičky nebo motivy zvířátek – berušky, slonečci apod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *