Přehled nejčastějších letních nemocí a rady, jak se jim vyhnout

Léto je obdobím, kdy chceme sbírat nové zážitky. Mnohdy to ale překazí některé nepříjemné nemoci a problémy, jejichž rozvoji můžeme zabránit prevencí. O jaké problémy se jedná a jak jim co nejlépe zabránit? To se dozvíte v tomto článku, díky kterému si můžete léto užít o něco více bez zbytečných komplikací.

Střevní potíže

Letní grilování s podceněnou hygienou, ale i nesprávné omývání zeleniny nebo ovoce, může vést k rozvoji nepříjemných letních střevních potíží. Na vině může být celá řada bakterií, ale třeba i salmonela. Hašení již rozvinutých příznaků rozhodně není nic příjemného, a pokud průjmy neustávají do dvou dnů, je lepší obrátit se na lékaře, protože hrozí dehydratace a celkové vysílení organismu.

Spáleniny

Ze slunce, ale třeba i při neopatrném grilování nebo opékání u ohně. V létě jde o častý problém, kdy prevencí je hlavně opatrnost. Nepřibližovat se blízko ke grilu nebo ohni a pravidelně používat kvalitní opalovací krém s dostatečným ochranným faktorem. Pro osoby s citlivou pokožkou je dobré volit spíše delší volnější oblečení, které poskytne ještě ochranu před spálenou kůží.

Úpaly nebo úžehy

Z tepla a silně pálícího slunce se velmi snadno může rozvinout úpal nebo úžeh. Nejlepším lékem je opravdu prevence. Snažte se nosit přikrývku hlavy. A když bude velké teplo, pokuste se zdržovat spíše ve stínu a důsledně dodržujte pitný režim se zaměřením hlavně na čistou vodu. Rozhodně jde o lepší řešení, než se později potýkat s bolesti hlavy, závratěmi, zvracením a podobně.

Foto: Pixabay

Zánět močového měchýře

Pokud často nosíte mokré plavky a běžně trávíte čas na vzduchu do doby, než uschnou, můžete si i v horkém létě zadělat na pořádný problém. Právě letní měsíce jsou přitom často doprovázené nepříjemnými záněty močového měchýře. Prevence je přitom v zásadě jednoduchá, kdy si stačí dávat pozor na nošení mokrých plavek a co nejdříve se po koupání převléknout do suchého.

Zdroj: https://www.vitalia.cz/clanky/letni-nemoci-jak-jim-predejit-a-jak-s-nimi-zatocit/

Náhledové foto: Pixabay