Pravidelný sex poskytuje celou řadu zdravotních přínosů

Sex

Sex je běžnou součástí lidského života. Věděli jste ale, že vám může prospět? Pravidelný sex vede k celé řadě prospěšných účinků, které se zakrátko projeví na vašem zdraví. Ukazuje se totiž, že sex vydá za kardio cvičení. To znamená, že si při něm snižujete krevní tlak, spalujete kalorie, zlepšujete zdraví srdce, posilujete svalstvo, snižujete riziko kardiovaskulárních chorob a zvyšujete libido. To vše ovšem jen při pravidelném sexu. Kromě již zmíněných mohou být účinky pravidelného milování i překvapivé.

Lepší imunitní systém

Sexuálně aktivní lidé jsou méně často nemocní. Když už, nemoc u nich trvá kratší dobu. Důvodem je to, že obsahují vyšší hladinu IgA protilátek, což je to, co chrání tělo před bakteriemi, viry a dalšími nebezpečnými látkami. Za sexuálně aktivní lidi považujeme ty, kteří mají sex minimálně jednou až dvakrát za týden. Kromě sexu je ale imunitní systém posilovat také správnou stravou, dostatečným pohybem, dostatečným množstvím spánku apod.

Svádění

Foto: Pixabay

Zvýšení libida

Se sexem je to jako s čokoládou – čím více ho máte, tím více ho chcete. Na rozdíl od čokolády má ale zodpovědný sex mnohem více příznivých zdravotních účinků a nepřibíráte při něm! Častý sex nejenom vzbuzuje chuť na sex, ale také touhy po živějším sexuálním životě. U žen dochází ke zlepšení vaginální lubrikace, průtoku krve a elasticity – to všechno vede k lepšímu sexuálnímu prožitku.

Lepší kontrola močového měchýře u žen

Zejména ženy mají ve vyšším věku problémy s inkontinencí. Tomuto problému dokážeme zamezit, pokud budeme pravidelně posilovat pánevní dno. Za tímto účelem můžete provozovat známé Kegelovy cviky, ale také sex. Inkontinence je problémem také mladých maminek, čerstvě po porodu. Dobrý sex je jako cvičení pro svaly pánevního dna. Když máte orgasmus, způsobuje to stahy těchto svalů, což je posiluje.

Zdroj info:

https://aktin.cz/6-zdravotnich-benefitu-sexu

https://www.webmd.com/sex-relationships/guide/sex-and-health#1

Foto: Pixabay