Zmrzlina

Poznáte kvalitní zmrzlinu? Pomůžeme vám

Horké léto sice letos stále očekáváme, nicméně vše, co k němu patří, si chceme náležitě užít. Mimo jiné třeba i takovou zmrzlinu. Ta se řadí mezi naprosto fantastická osvěžení. Častokrát si dáváme tradiční kopečkovou nebo točenou, nicméně vynikající jsou určitě také variace ze supermarketů v kornoutku nebo na špejli. Vybrat ovšem takovou, která bude skutečně kvalitní, není mnohdy vůbec jednoduché. Jak na to? Zajímavé tipy a rady vám dáme právě v tomto článku.

Prostudujte si pečlivě obal

Výhodou veškerých zmrzlin prodávaných v obchodech je zejména fakt, že si zákazník může na etiketě přečíst jejich složení. Zkontroluje si přesně, obsahuje-li zmrzlina tvaroh, mléko, případně smetanu a jiné ingredience. Často jsou tyto hlavní složky nahrazovány. I proto se vyplatí pohlídat si poměr mezi mililitry a gramy. Jestliže má tedy zmrzlina 55 mililitrů a pouhých 25 gramů, je jasné, že obsahuje příliš velkou porci vzduchu.Pozor také na nahrazování ovoce ovocnými šťávami. I tento neduh je zapotřebí sledovat, a to bedlivě.

Zmrzlina

Zmrzlina: Zdroj obrázku Pixabay.com

Poctivá smetana má přednost před rostlinným tukem

Rostlinný tuk musí být v případě, že ho zmrzlina obsahuje, na obalu jasně uveden. Rozlišeno bude také, jedná-li se o tuk palmový kokosový nebo palmojádrový. Musí být také uvedeno, že jde o mražený krém s rostlinným tukem, případně smetanou. Jestliže je o smetanovou zmrzlinu, je u ní deklarováno, že byla vyrobena právě ze smetany nebo z másla. Smetanové zmrzliny jsou mnohem jemnější, lahodnější a často i voňavější.  

Zmrzlina v době hubnutí? Ano, ale…

Hlídáte si kalorie, nicméně zmrzlinu si v létě zkrátka a jednoduše odpustit nehodláte? Pak se rozhodně podívejte po takové, která obsahuje kvalitní suroviny a nejsou v ní náhražky. Mezi jakési dietnější podoby zmrzlin patří ovocné obsahující vyšší podíl ovoce. Jinak ale není problém vsadit i na smetanovou klasiku. Když nesníte několik za sebou, nic se nestane. Ve světě se těší oblíbenosti i jogurtové a tvarohové zmrzliny. U nás tolik ne.

Zmrzlina: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *