Cordyceps sinensis

Housenice čínská nejen jako legální doping sportovců

Sportovci často hledají doplňky, které by jim pomohly při zlepšení výkonu a získání výhody před konkurencí. Stejně tak se i ostatní lidé snaží najít doplňky stravy pro zlepšení jejich kondice. Například čínští sportovci využívají tradičně housenici čínskou. Tato houba se vyznačuje pozoruhodnými vlastnostmi. Proto ji představíme v následujících řádcích mnohem podrobněji. Mnohými je považována za jakýsi zázrak.

Tradiční využití housenice čínské

Cordyceps sinensis, jak je housenice odborně latinsky označována, má svůj původ pochopitelně v Číně, konkrétně v západních oblastech této země. Roste v Sečuánu, Čching-chaj či Tibetu. Jinak se ale po dlouhán léta pěstuje také v Malajsii na vrchovině Cameron a v Hong Kongu. Naleziště houby jsou poměrně nepřístupná, a proto je i její sběr hodně náročný. To se logicky promítá i na ceně, která je značně vysoká.

Cordyceps sinensis

Housenice čínská: Zdroj náhledového obrázku Wikimedia.commons.org

Tradiční použití v čínské medicíně

Jedná se v podstatě o stálici na poli tradiční čínské medicíny založené na bylinkách. Ostatně využívá se již více jak 5000 let. Dodávat má energie, zlepšit zdraví a vyléčit nejrůznější neduhy. Mnohdy se housenice označuje také jako prodlužovač života. Užívají ji jak muži, tak i ženy. Vynikající je hlavně při zvýšení vytrvalosti a tvoření ATP. Jinak se housenice čínská kombinuje také s kořenem He Shou Wu a řeší se takto potíže s impotencí. Zmírnit by také tato houba měla potíže s dýcháním.

Přírodní lék seženete v sušeném stavu

U nás je k dostání housenice čínská především v podobě kapek a různých tobolek. Sehnat se dá i sušená. Jako podpora imunity a vlastního zdraví rozhodně stojí za zvážení. Ve společnosti se využívá vcelku hojně. Oblibu si zajistila tato houba hlavně v době, kdy se začala používat jako doplněk stravy čínských sportovců, jejichž výkony šly rapidně nahoru.

Housenice čínská: Zdroj náhledového obrázku Wikimedia.commons.org

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *