Poslouchání hudby při cvičení má samé výhody

Běh

Spousta lidí si pouští hudbu u cvičení automaticky. Aniž by tušili, jaké výhody jim to může přinést. Poslouchání hudby při cvičení je podle vědců velice prospěšné! Po přečtení tohoto článku se jistě vydáte vybrat si dostatečně dlouhý seznam skladeb, které podporují ten správný rytmus při cvičení. Rychlejší skladby můžete použít pro vyšší intenzitu cvičení, pomalejší zase pro střední a nižší intenzitu. Zde jsou čtyři důvody, proč by je hudba při cvičení přínosem.

Udržování tempa

Pokud například běžíte, máte tendenci po určitém čase zpomalovat. Při poslechu vhodné hudby ale můžete dosáhnout toho, že vaše tempo bude konstantní. Lidé mají totiž tendence synchronizovat své pohyby s hudbou. Ideální tempo pro cvičení je 120 až 140 tepů za minutu. A v tomto rytmu je většina taneční hudby i rockových písní.

Hudba

Foto: Pixabay

Motivace

Sportování samo o sobě může připadat někomu nudné. Pokud si k tomu ale pustíte hudbu, hned budete mít lepší náladu a budete se méně soustředit na únavu a další faktory, které by vás od pohybu mohli odrazovat. A když máte lepší náladu, odvedete vždy lepší práci. Právě negativní faktory, které pociťujeme při cvičení (únava svalů, pocení se apod.), jsou méně vnímány, když posloucháte hudbu.

Proti únavě

Několik na sobě nezávislých studií také prokázalo, že kdo u cvičení poslouchá hudbu, může dosáhnout lepších výsledků. Prokázala se u nich větší vytrvalost až o 15 %. Hudba totiž pomáhá zapomenout na to, že už nějakou dobu cvičíme. Díky tomu jste schopni cvičit déle se stejnou intenzitou.

Donutí k pohybu

Představte si situaci, kdy sedíte a najednou začne hrát vaše oblíbená písnička. Máte tendence kolébat se do rytmu? Skutečností je, že hudba takovou moc skutečně má! Donutí nás k pohybu, i když se nám nechce. Podle studií totiž hudba působí na tu část mozku, která je zodpovědná za pohyb. A tím vás přiměje se hýbat.

Zdroj:

https://www.reidhealth.org/blog/music-and-exercise-5-benefits-of-listening-to-music-when-you-exercise

Can Listening to Music Improve Your Workout?

Foto: Pixabay