Poškozené a loupající se nehty: péčí je můžete napravit

Nehty

Pokud máte krásné nehty, které se netřepí, nelámou ani se z nich neolupují po jednotlivých vrstvách, máte štěstí. Je to také znamením toho, že vaše tělo má potřebné vitamíny, pro jejich výživu. Oproti tomu poškozené nehty mohou být známkou toho, že vám něco chybí. Velmi často je za poškozením nehtů hybridní manikúra a umělé nehty, které oslabují vaše skutečné nehty. Jak nehtům pomoci?

Regenerace pro poškozené nehty

Pokud jste zvyklí na hybridní manikúru, ale vaše skutečné nehty jsou velmi opravdové, nezbývá vám, než se jí na čas vzdát. V tomto čase je třeba zaměřit se na regeneraci vlastních nehtů. Za tímto účelem se doporučuje používat ricinový olej, který urychluje růst nehtů, zpevňuje je a zvlhčuje kůžičku. Stačí, když své nehty namočíte do mističky s ricinovým olejem, nebo je olejem potřete a necháte působit. Vyživujícím elixírem pro nehty může být také koupel na ruce připravená z teplé vody, citronové šťávy a olivového oleje.

Lakování nehtů

Foto: Pixabay

Vyvážená strava

Pokud trpíte lámajícími nehty „odjakživa“, pak může být problém právě ve vašich stravovacích zvyklostech. Jednoduše vám chybí vitamíny, jako A, E nebo B, a minerály, například zinek, měď, křemík, železo a síra. Pokud chcete svůj jídelníček obohatit o potraviny, na kterých si smlsnou také vaše nehty, přidejte do svého jídelníčku tučné mořské ryby (např. losos), oříšky, celozrnné výrobky, vejce a lněná semínka. Do své stravy přidejte olivový a lněný olej. Vyhnout byste se měli nezdravému jídlu, které je zastoupeno hlavně sladkostmi a alkoholem.

Pozor na vodu

Namáčení rukou se nikdy nemůžete úplně vyhnout, nicméně je dobré to omezit. Rozhodně nechceme tvrdit, že byste si neměli mýt ruce. Ale v případech, kdy je to možné, se namočení nehtů vyhněte. Na mytí nádobí například použijte rukavice. Nehty se skládají z několika vrstev, a pokud se mezi tyto vrstvy dostává voda, tlačí jednotlivé nehtové vrstvy od sebe.

Když lak, tak gelový

Pokud chcete mít své nehty nalakované, volte raději gelové lakygelové laky, které poskytují lepší ochranu nehtům. Dokonce jejich průhledný základ uzavře nehty proti vodě. Lidé, kteří mají pocit, že gelové laky na nehty jsou škodlivé, pravděpodobně svůj lak nenanesli nebo neodstranili správným způsobem.

Neloupejte lak z nehtů

Pokud máte nepříjemný zlozvyk odlupovat lak z nehtů, můžete si své nehty poškozovat tímto způsobem sami. Spolu s lakem totiž odstraňujete vnější vrstvu nehtů, což je oslabuje. Nehty si ani neokusujte, i tím je oslabujete. Při odstraňování laku používejte šetrné odlakovač.

Zdroj:

https://styl.interia.pl/piekno/news-masz-zniszczone-paznokcie-po-hybrydzie-zobacz-co-mozesz-z-ty,nId,6084180

https://www.nehtyprofi.cz/a/jak-pecovat-o-poskozene-nehty

https://www.cosmopolitan.com/uk/beauty-hair/a27749/tips-to-repair-damaged-nails/

Foto: Pixabay