Víte, proč se má sypat mouka do dřezu?

Mouka

Základní potraviny nás v některých případech opravdu šokují. Například mouka je mimořádně všestranná, lze z ní efektivně připravit sladké a chutné pečivo a máme ji téměř neustále doma. Napadlo by vás někdy využít ji i jinak než na vaření a pečení buchet?

Dřez
Zdroj: Foto Pixabay

Stále zůstaneme v kuchyni, ale přesuneme se ke dřezu. Kuchyňský dřez se může opravdu blýsknout jako nový, díky tolik ceněné přísadě.

Jak vyrobit směs pro čištění dřezu

Na vyčištění dřezu nebudete muset zařazovat žádné neobvyklé čisticí prostředky. Je to jednoduché. Pro začátek smíchejte vodu a jedlou sodu v poměru 1:1 a touto směsí vyčistěte dřez. Spláchněte ho a vysušte. V tu chvíli do něj dejte půl sklenice mouky a vyčistěte. V tu chvíli spláchněte vodou a zcela vysušte. Dřez bude mít šokující lesk.

Mouka funguje i na olejové skvrny

Špinavé, zašlé šaty nebo čerstvý olej od jídla na tričku? Nebudete potřebovat mimořádně drahé přípravky na odstraňování skvrn. Budete moci nejprve zkusit mouku jako svou volbu číslo jedna. Poctivě naneste mouku na zašlý kousek. Měla by zadržet olej a špínu. V tu chvíli vyperte oblečení v pračce typickým způsobem a olej už na něm neobjevíte.

Navíc ji lze použít na špinavé hrnce

Místo drhnutí silným čisticím prostředkem zkuste čistit moukou. Starobylé hrnce díky ní nebudou vypadat nepoužívaně, ale vrátí jim to jiskru. Mouka zahrnuje jemně drsný účinek, ale nádobí tak snadno nepoškrábe, jako různé prášky na drhnutí. Proto je mnohem lepší (opravdu mnohem lepší) volbou než drátěnka a písek.

Jak jinak byste mohli použít mouku?

Tím výčet možností, které mouka v domácnosti nabízí, nekončí. Měla by fungovat i ve chvíli, kdy se potřebujete zbavit mravenců v domácnosti — poctivě ji nasypte na místa, kde mají své nejvybranější cesty. Mouku můžete použít i jako náhradu modelíny pro děti (smíchejte 4 šálky mouky, 1 šálek vody, lžíci oleje, potravinářské barvivo a ¼ sklenice soli). Vytvoříte z ní skvělé lepidlo na tvarování a modelování. Nespotřebovanou hmotu uložíte do lednice. V případě, že ji budete uchovávat v uzavřené nádobě, vydrží několik týdnů.

Zdroj: svetkreativity.cz, bydlimeutulne.cz

Náhledové foto: Pixabay