Ponožky při sexu mohou zlepšit prožitek. Zejména u žen

Ponožky

Ponožky jsou symbolem asexuality. Pohled na nahou osobu pouze v ponožkách nemusí přispívat k navození té správné atmosféry, podle studie na univerzitě Groningen může ale vést k orgasmu. Dokonce i některé hvězdy z pornofilmu přiznaly, že si před natáčením nasazují ponožky. Teplé nohy totiž mohou zajistit orgasmus. A jak se ukázalo, funguje to zejména na ženy. Takže za ponožky v posteli se už stydět nemusíte.

Ponožky předmětem studie

Do této studie se pustil profesor Gert Holstege a jeho kolegové na University of Groningen. Zúčastnilo se jí třináct heterosexuálních párů. Bylo zjištěno, že díky ponožkám v průběhu sexu, byla zajištěna vyšší míra orgasmu. Zejména u žen byl tento efekt znatelnější. Bez ponožek dosáhlo orgasmu pouze 50 % žen, zatímco s ponožkami se podařilo vyvrcholit 80 % žen. Důvodem jsou teplá chodidla, která se tělo nemusí snažit zahřívat.

Ponožky
Foto: Unsplash

Uvolnění a prokrvení

Důvod, proč ponožky při sexu fungují, není přesně známý. Vědci jej připisují tomu, že když jsou nohy teplé, nemusí se tělo snažit o jejich prokrvení. To znamená, že krev je přesně v těch oblastech, ve kterých být má – v oblasti genitálií. Ty jsou pak citlivější na dotek. A proč to více funguje u žen? I na toto našli vědci odpověď. Domnívají se, že ženy jsou citlivější na studené nohy u sebe i u partnera. Pokud nezažívají tento nepříjemný aspekt, mohou se lépe uvolnit.

Ponožky na spaní

Spousta lidí nosí ponožky i při spaní. Ve skutečnosti jim to může pomoci k lepšímu spánku (tedy za předpokladu, že se jedná o ponožky, které nejsou příliš přiléhavé a neškrtí). Mohou vést k lepšímu oběhovému systému a dokonce zmírnit projevy menopauzy. Mohou napomoci rychlejšímu usínání a zabránit probuzení (nebudíte se, že je vám zima).

Zdroje info:

https://www.gq.co.za/sex-relationships/leave-socks-on-during-sex-studies-show-that-this-can-be-very-useful-for-this-reason-5eab3667-a302-4166-8a43-1c6741e5feda

https://pure.rug.nl/ws/portalfiles/portal/14425454/HieuKimHuynh-Thesis-27Jan2014.pdf

Foto: Unsplash