Pokud si dobře vyčistíte tlusté střevo, můžete tak značně prospět svému zdraví

Střeva

Pokud si dobře vyčistíte tlusté střevo, můžete tak značně prospět svému zdraví. Je známým faktem, že střevní trakt lidského organismu během života transformuje přibližně 100 tun produktů a zhruba 40 000 litrů kapaliny, které následně vyloučí. Podle odhadů je ve střevech po poměrně dlouhou dobu uloženo asi 15 kg stolice a toxických látek. Nahromaděné kalorie a toxické látky jsou pro naše organismy škodlivé a alespoň jednou za čas byste měli projít detox.

Čisté střevo je zárukou bezproblémového fungování lidského těla

Zaznamenáte-li jeden z následujících příznaků, znamená to, že váš střevní trakt pracuje na minimální úrovni. Vyčistit ho a povzbudit svůj metabolismus můžete hned několika způsoby. Proti zácpě jsou pochopitelně léky, ale existuje i přírodní způsob, jak to udělat. Nejdřív se ale podívejme na signály toho, že byste si měli vyčistit tlusté střevo, a to ideálně přírodním způsobem. Příznaky je:

  • cukrovka, onemocnění jater,
  • nadměrné zvýšení hmotnosti,
  • špatné a nepravidelné vyprazdňování
  • problémy s kůží, nehty a vlasy.

Jídlo

Foto: Pixabay

Jak čistit tlusté střevo?

Použití klystýru může být účinné pro vyčistění asi 50 centimetrů tlustého střeva. Tento postup může být ale velice škodlivý pro střevní flóru a vaše trávicí procesy poté mohou fungovat hůře, než předtím. Pokuste se provést čištění od toxických látek pomocí tradiční a bezpečné metody. Použijte lněnou mouku. Když zkonzumujete jednu až tři lžíce mouky z lněného semínka, můžete svůj střevní trakt vyloučit z hromadění parazitů, hlenů a výparů ze střev.

Tři týdny k dokonale čistému střevu

První týden smíchejte jednu lžíci lněné mouky se 100 ml kefíru a vypijte. Během druhého týdne, od osmého a čtrnáctého dne smíchejte dvě lžíce lněné mouky se 100 ml kefíru. A poslední týden, od patnáctého do dvacátého prvního dne konzumujte tři lžíce lněné mouky se 150 ml kefíru. Pokud nemůžete použít mouku, použijte čerstvé lněné semínko. Stačí ho rozemlít na prášek. Nezapomínejte směs vypít vždy před snídaní a během dne dost pijte.

 

Zdroj: https://www.fnol.cz/uploads/news/1826/doc/Kolar_KMIL_2.pdf, https://www.omni-biotic.com/cs-cz/zdravi-strev/

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.