Test

Pokoušíte se o miminko a pořád nic? Nabízíme pár tipů!

Založení rodiny je jedním ze základních a nejdůležitějších okamžiků v životě rodiny. České páry se však vůbec nevymykají světovému trendu. Trend spočívá v tom, že je v dnešní době rekordně vysoký podíl neplodných jedinců. Dále také jedinců, jejichž schopnost otěhotnět (nebo oplodnit partnera) je nižší. Musí se tedy více snažit a vše nejde jako po másle. Pojďte se tedy podívat na pár rad, které mohou vaše pokusy provždy ukončit, tím že provedete jeden vydařený.

Účinky hormonální antikoncepce

Mnoho žen používá v průběhu života hormonální antikoncepci. Zásadní vliv antikoncepce na plodnost žen není dokázán. Avšak v některých případech může maskovat problémy s ovulačním cyklem nebo předčasné vyčerpání vaječníků (tzv. předčasná ovulační nedostatečnost). To se může stát již okolo 35. roku života ženy. Pokud na to nepřijdete, snažit se můžete, jak chcete. Antikoncepce totiž „maskuje“ problémy s menstruací. Pokud se na to přijde až po jejím prvním vysazení (např. okolo oněch 35), je těžké již nějak regulovat obtíže.

Stres nepomáhá ničemu

Ano přesně tak. Mnoho obtíží může být právě kvůli stresu a i v těchto případech může sehrát svou roli. Docela významnou. Vědci disponují mnoha podklady, které mluví jasně. Pokud je žena vystresovaná z dlouhodobých impulsů, které ji frustrují (např. práce, partner), snižuje se možnost jejího oplodnění. Produkce většího množství stresových hormonů totiž eliminuje možnosti na úspěch. Dobré je nenuceně zvolnit. Užívat si volného času a možná si vzít i na pár dní volno z práce. Po delší době snažení se může stát zdrojem stresu i samotné pokusy o otěhotnění.  Proto je důležité nebrat to moc vážně a nemyslet na nezdar.

Myomy řešte včas

Věc, která může ohrozit zdar při pokoušení se o miminkomyomy. Je důležité řešit je včas. Tyto nezhoubné nádory (hlavně pokud se vyskytují blízko dělohy) opět negativně ovlivňují plodnost. Ztenčuje se sliznice a bývá méně prokrvená. Nejlepší je tedy první vyléčit možné myomy, až poté pokoušet se o rodinu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *