Prevence proti rakovině? Zkuste tyto potraviny

Zázvor

Přesto, že se nedá se stoprocentní jistotou ukázat na ty léky či potraviny, po jejichž konzumaci by bylo jasné, že rakovinu nedostanete, existuje pár druhů plodin, které preventivní účinky mít mohou. Minimálně uděláte váš jídelníček zdravý a ten nebude pak hlavním důvodem vážného onemocnění. Spíše může pomoci s jeho předcházením.

Palčivý bojovníci – česnek a zázvor

Česnek obsahuje sloučeniny skládající se ze síry. Ty povzbuzují imunitu organismu a mohou tak předcházet mnoha onemocněním. Nemáme na mysli „jen“ lehké nemoci typu chřipky a nachlazení, ale i vážnějších problémů, jako jsou dokonce i onemocnění nádorová. Konzumace česneku může zastavit či zpomalit růst nádorů. Navíc nejnovější studie prokazují, že pravidelné zařazení česneku do jídelníčku preventivně pomáhá proti rakovině žaludku a prostaty. Dalším pálivým pomocníkem v prevenci proti rakovinovým onemocněním bude zázvor. Michiganská univerzita dokázala, že gingerol (štiplavý složka zázvoru) dokáže ničit nádorové buňky rakoviny vaječníků. Dále působí ve střevech protizánětlivě a tak střeva chrání před nádory.

Ovoce, které pomáhá

Nejdříve přejděme k citrusům. Jak snad všichni ví, citrusy obsahují velké množství vitamínu C. Jde o jeden z nejvýznamnějších antioxidantů a chrání tělo před volnými radikály. V praxi to znamená, že ztěžuje rakovině vůbec propuknout a působit. Nejvíce působí aktivní látky citrusů proti rakovinám jícnu a prsu. Pravidelná konzumace je tak skvělou prevencí. Dalším ovocem je granátové jablko. Také to má pozitivní účinky, co se boje proti rakovině týče. Potlačuje růst zhoubných rakovinových buněk a pomáhá hlavně proti rakovině prostaty. To lesní plody, ty zase pomáhají proti rakovině plic. Ať již jde o borůvky, maliny nebo ostružiny.

Týká se to i koření

Například taková kurkuma. Známe žluté koření původem z Východu. V Číně nebo Indii jeho zdravotní účinky znají již dlouhou dobu. Obsahuje kurkumin, který má protizánětlivé účinky a též pomáhá v boji s volnými radikály. Tím tedy předchází vzniku rakoviny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.