Podprsenka: pravidla pro její výběr a nošení, která se často zapomínají

Podprsenka

Správně zvolená podprsenka může zvýraznit partie ženy. Pokud je ale podprsenka zvolená nesprávně, může způsobit typické problémy, jako jsou dvojitá prsa, zařezaná ramínka, nebo dokonce zařezaný obvodový pás podprsenky. Tyto tvary moc přitažlivé nejsou, na tom se asi shodneme. Na co si při výběru správné podprsenky tedy dát pozor? Nevhodně zvolená podprsenka může ovlivnit správné držení těla, a tím i naše zdraví. Takže vybrat si vhodně je vážně důležité.

První podprsenka

Přesný čas, kdy je třeba koupit podprsenku, je hodně obecný. Ono totiž dospívání slečen a růst prsou může být různý. Obvykle je dobré na první podprsenku myslet už okolo 11 až 12 lety slečny. Pokud dívka podprsenku nepotřebuje, ale chce ji, je vhodné ji koupit. Může to být jen sportovní podprsenka bez kostic. Pro mladé slečny volíme jako první podprsenky příjemné, bez kostic nejlépe bavlněné. Ideálním stylem je lambáda nebo braletka. I tyto první podprsenky by ale měly být zvoleny s rozmyslem.

Obvodový pás podprsenky

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro správný výběr podprsenky je právě obvodový pás. Ten musí těsně přiléhat k tělu, nesmí se ale zařezávat. Dokonale padnoucí obvodový pás podpírá poprsí, ale také zvýrazňuje jeho tvar. To ale není všechno: také příznivě působí na páteř. V zadní části by se podprsenka neměla dát odtáhnout na prostor větší, než jsou tři prsty.

Podprsenka

Foto: Pixabay

Podprsenka a její ramínka

Při výběru bychom měli věnovat pozornost také ramínkům podprsenky. Zde si všímejte zejména tloušťky – čím tlustší ramínka jsou, tím méně se mohou zařezávat. Důležité je ale také velikost poprsí – malé poprsí neváží tolik, co velká ňadra. Pokud tedy máte poprsí, které se vleze do košíčků velikosti A nebo B, můžete si dovolit i tenká ramínka. Velikosti košíčků C a více je třeba zkontrolovat z hlediska prošívání, způsobu nastavení ramínek a jejich připevnění.

Ramínka by měla být regulovatelná na délku. Obvodový pás podprsenky by měl být pod lopatkami, nikoli v oblasti krčních obratlů nebo ledvin. S tím, jak budete délku ramínek měnit, si můžete všímat, že se mění také tvar vašich prsou. Pokud košíčky odstávají, je možné to odstranit úpravou délky ramínek.

Kostice v podprsence

Pro mladé slečny, u nichž ještě dochází k vývoji prsou, se nedoporučují podprsenky typu push-up. Pokud máte podprsenku s kosticemi, měli byste se zaměřit na to, aby kostice byly pod prsy. Nesmí se přitom zarývat do těla nebo mačkat – a to zespodu či ze stran. Pokud vás kostice tlačí, sáhněte po jiné podprsence nebo zkuste změnit její velikost.

Zapínání podprsenky

Nejčastějším typem zapínání podprsenky je to vzadu. Bohužel, pro spousta žen není jednoduché dosáhnout si až na záda. Chce to ale trochu cviku a jedná se o nejlepší způsob, jak si tuto podprsenku obléci. Když si zkoušíte novou podprsenku, po zapnutí se mírně předkloňte a poté narovnejte, aby se prsa v podprsence správně rozprostřela. Dalším způsobem je zapnout si podprsenku vepředu a pak ji otočit. Tím se ale zbytečně dráždí pokožka.

Zdroje info:

https://styl.interia.pl/zdrowie/news-jak-prawidlowo-zakladac-stanik,nId,5458015

https://ekapo.cz/magazin/jak-vybrat-podprsenku

https://zena-in.cz/clanek/prvni-podprsenka-kdy-ji-zacit-nosit-a-jak-spravne-vybrat

Foto: Pixabay