Pestré moučníky na plech, které si kdykoliv vychutnáte

Moučník na plech

Svátky, pátky, návštěvy, neděle a posezení s kamarádkou nad hrnkem kávy v kuchyni. Příprava moučníku na plech, který vám dnes naservírujeme, je v podstatě vhodná pro každou událost. Sami to dobře víte. Blíží se konec týdne a s ním ne tak jako tak praní prádla a uklízení, ale také prosby drahých poloviček o přípravu něčeho chutného k jídlu. Vy, jako velká dáma, která své rodině neřekne ne, do toho jdete.

Jednak chcete vylepšit konec týdne pro svou vlastní radost, jednak si chcete provonět domácnost, ale hlavně se vám dostane blaha z uspokojení chuti na sladké, když jste doma. Ale abyste si udržely strategický odstup od investování půl dne u kuchyňské linky, pravděpodobně spojíte příjemné s užitečným a vytvoříte bábovku. Vždycky je v mžiku pryč. A skutečně, v případě, že ne, stejně ho v pondělí zabalíte dětem na školní oběd.

Ale v pátek večer zavolá kamarádka, že má v neděli volno a že by s vámi potřebovala něco probrat. A v sobotu ráno přijede tchyně. V takovou chvíli se zdá, že najít správný dezert, který nezabere moc času, je skoro stejně pravděpodobné jako získat Nobelovu cenu. Ale to se mýlíte.

Vyzkoušejte hrnkovou buchtu plněnou meruňkami

Žádná složitost nebo zdlouhavá práce. Vše smícháte a na hodinu vložíte do pece. Co tedy budete potřebovat? Hrnek cukru krupice, 2 hrnky hladké mouky, celý vanilkový cukr, mletou skořici podle chuti, 1 g soli, celý kypřící prášek, nastrouhanou kůru z jednoho citronu, 60 g rozpuštěného másla, hrnek mléka a 600 g vypeckovaných a nakrájených meruněk.

Moučník na plech 2
Foto: Pixabay

Jak ji vytvořit?

Meruňky nakrájejte na malé kousky. V míse smíchejte všechny přísady kromě meruněk. Vypracujte hladkou směs. Přidejte meruňky, a vše pečlivě rozmixujte. Plech vymažte máslem a vysypte polohrubou nebo hrubou moukou. Nalijte těsto do připravené formy a zahřejte. Stav upečeného těsta vyzkoušejte občasným píchnutím špejlí.

Co ještě můžete vyzkoušet?

Rychlých receptů najdete na internetu opravdu mnoho. Nicméně za vyzkoušení jistě opravdu stojí vláčná jablečná buchta nebo nějaká z tvarohových klasik. Okouzlit můžete nejen kamarádku čokoládovým moučníkem s polevou.

Zdroje info: ireceptar.cz, toprecepty.cz

Náhledové foto: Pixabay