Péče o rty – aby rty ve velkých mrazech netrpěly

Péče o rty v zimě není jednoduchá. Musíme se důkladně zamýšlet nad nákupem i těch nejobyčejnějších věcí, jako je balzám na rty nebo rtěnka. Ale někdy přes veškerou naši snahu rty přesto přemrznou. Poradíme vám, jak si s takovou situací poradit.

V zimě bychom se měli soustředit zejména na dvě věci: posilování imunity a péči o rty. Díky mrazům a studenému větru totiž trpí ještě více než celá pokožka. Nikdy nesmí přemrznout, proto je musíme neustále zvláčňovat.

UV faktor, vosky a další nezbytné elementy

Zimní sluníčko dokáže být nepříjemné, i když příliš nehřeje. Aby byly vaše rty v bezpečí, používejte vždy ochranný UV faktor nejméně hodnoty 15, jedete-li na hory, pak ještě vyšší.

Základem zimní péče o rty jsou vhodné balzámy. Kvalitní značky obsahují účinné vosky nebo vazelínu, které dokáží poskytnout dokonalou a dlouhodobou ochranu. Vytvoří odolnou vrstvu zadržující vodu uvnitř pokožky, takže rty nejsou ohroženy vysycháním a praskáním.

Pokud zrovna nemáte po ruce vhodnou kosmetiku, můžete si pomoci i domácími prostředky. Jednoduchý peeling z medu a cukru odstraní poškozené buňky a rty zvláční a prokrví.

Buďte krásná i v zimě

Jestliže se ani v zimě neobejdete bez dekorativní kosmetiky, vybírejte si hlavně hydratační rtěnky a lesky. Pomoci může i báze pod rtěnky. Má stejnou funkci jako balzám, ale nebrání používání dekorativní kosmetiky. Naopak, řada žen si dokonce pochvaluje déle trvající odolnost rtěnek a lesků, aplikovaných až na bázi.

První pomoc pro přemrzlé rty

Určitě znáte rána, kdy jednoduše nestíháte a vyrazíte do práce jen tak nalehko. Výsledkem mohou být rty, které přemrznou, praskají a olupují se. Odolejte pokušení uvolněnou kůžičku okusovat nebo otrhávat. Místo toho využijte léčivých schopností medu. Mírně ho rozehřejte, natřete na rty a nechte působit přes noc (funguje to i na rozpraskané koutky). Ráno aplikujte hydratační balzám a nejlépe i rtěnku. Rty se regenerují velmi rychle. Pokud tento postup vydržíte opakovat alespoň 2-3 dny, budou vaše rty brzy úplně v pořádku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *