Osobní trenér: vyplatí se do něj investovat

Osobní trenér

Pokud se rozhodnete začít navštěvovat posilovnu nebo vůbec začít s cvičením, může pro vás být zajímavá možnost osobního trenéra. Jeho úloha může být důležitá, protože je to další osoba, která jste zodpovědní za své výkony. A to vás činí více zodpovědnými. Jeho cena se ale spoustě lidí může zdát příliš vysoká. Na druhou stranu investujete peníze sami do sebe. Vyplatí se pořídit si vlastního trenéra?

Kdo je osobní trenér?

Kromě potřebné kvalifikace vám trenér musí sedět také lidsky. Protože jeho cena není příliš nízká, můžete si vybírat toho, který vám bude maximálně vyhovovat. Osobní trenér má speciální vzdělání, jako jsou speciální školy nebo certifikáty. Vyznačují se znalostmi z oblasti dietologie, doplňků stravy, rehabilitaci či psychologie. Být osobním trenérem totiž neznamená být profesionálem pouze ve sportu, ale také ve zdravém životním stylu.

Osobní trenér

Foto: Pixabay

Trénink na míru

Hlavní výhodou osobního trenéra je trénink, který by vám měl sedět na míru. Připravte se na tvrdou práci. Trenér vyhodnotí vaše tělesné složení, informace, které jste mu poskytli o svém životním stylu, práci, stravě. Na základě zjištěných skutečností vám připraví tréninkový plán a může dokonce doporučit vhodný jídelníček (popřípadě také doplňky stravy). S jeho pomocí si můžete stanovit cíl (může jim být hubnutí, získání svalové hmoty nebo získání lepší fyzičky.

S každou lekcí cíli blíž

Pokud budete poctiví, s každou lekcí se budete svému vysněnému cíli přibližovat. Osobní trenér je vám k dispozici, motivuje vás, ale dává také pozor na to, zda cviky provádíte tak, jak se má. Díky tomu vám může pomoci předejít různým zraněním, která vznikají v důsledku nesprávně provedených cviků. V závislosti na tom, jak si při cvičení vedete, může osobní trenér upravovat váš program a přizpůsobit jej vašim fyzickým a duševním schopnostem.

Zábavnější lekce

Osobní trenéři mají spoustu zkušeností, a tak pro ně není problémem vytvořit lekci tak, aby vás nezačala nudit. Rozmanitost cviků může být dalším aspektem, kterým se odlišuje cvičení s trenérem a bez něj. Pokud to se svým fyzickým vzhledem nebo zdatností myslíte vážně, zapřemýšlejte o možnosti získat svého vlastního osobního trenéra.

Zdroj: https://www.rodzinazdrowia.pl/i-ty-mozesz-miec-wlasnego-trenera

Foto: Pixabay