Omluva za smrt? Youtubeři v lamborghini v Římě zabili pětiletého chlapce

Lamborgini

Demence některých mladých lidí bohužel nezná hranic. Typičtí jsou v tomto ohledu třeba mladíci, kteří si natáčeli jízdu značkovým automobilem. Zběsile se řítili ulicemi Říma a po cestě se střetli s malých chlapcem, jeho matkou a sestrou. Ženy utrpěly zranění a chlapec zemřel. Agentura ANSA informovala o tom, že video z oné jízdy mělo jít na YouTube. Šlo o výzvu, že budou jezdit 50 hodin v kuse. Je toto všechno ještě normální? Není.

Internetová skupina TheBordeline

Na hraně. Přesně takto se dá přeložit název internetové skupiny, jíž byli 3 z pěti lidí posádku členy. Hrana už byla ale dávno překročena. Výzva s ježděním 50 hodin luxusním vozem lamborgini Římem je čistá demence. Nic jiného. Hloupá zábava lidí, kteří očividně nemají co dělat a jsou pro společnost spíše jakýmisi parazity než čímkoli jiným.

Pohoda bez výčitek

Přesně tak. Mladíci si užívají bezstarostného života. Nudí se a natáčejí videa. Občas přijmou nějakou výzvu. Bohužel ale některá z nich může mít nedozírné následky. Jeden z mladíků se údajně na dálku omluvil. Prý se jednalo o muže, jenž ale vůz momentálně neřídil. Tak jako tak by si měl uvědomit stejně jako ostatní, že omluva už život nikomu nevrátí. Malé dítě zaplatilo svým životem za tupost jiných lidí.

Silniční zákon proti demenci neexistuje

Bohužel. Ostatně takto se vyjádřil také italský ministr dopravy Matteo Salvini. Proti hlouposti, která může mít tragický konec, zkrátka žádný recept neexistuje. Můžeme jen doufat, že proběhne řádný soud a mladíci dostanou nepodmíněné tresty. To ale život zesnulému dítěti nevrátí. Exemplární tresty by ovšem jako prevence sloužit mohly.

Zdroje info: Autor, https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-youtuberi-v-lamborghini-v-rime-pripravili-o-zivot-petileteho-chlapce-40434955

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.