Olej a česnek dokážou doslova divy

Olej a česnek

Dvě obyčejné ingredience, které najdeme kdekoli v domácnosti, dokážou doslova a do písmene divy. Už jste někdy přemýšleli o tom, že česnek a kuchyňský olej mohou představovat optimální kombinaci pro vaše zdraví? Pokud ne, pak jste na správném místě, my se totiž v následujících řádcích zaměříme na jejich využití. Rozhodně není nijak zanedbatelné. Obě ingredience jsou navíc velmi levné.

Česnekový olej pro vaše zdraví

Vaše klouby už vás příliš neposlouchají nebo byste jen chtěli předejít nepříjemným stavům? Pak se vyplatí využít česnekový olej. Při revmatu nebo jiných onemocněních jde o skvělou volbu se vším všudy. Vynikající je zábal, který se hodí především jako přírodní analgetikum a umí podstatně zmírnit bolesti. Důležitá je při využívání česnekového oleje a zábalů především trpělivost. Rozhodně nelze počítat s tím, že vše začne fungovat prakticky okamžitě. Úleva přichází až po několika dnech.

Jak na výrobu česnekového oleje

Vůbec nic složitého. Potřebovat budete pouze dvě ingredience. Konkrétně se bude jednat o:

  • 200 gramů oloupaného česneku,
  • rostlinný olej.

Česnek se nejprve dokonale slisuje, můžete klidně využít mlýnek na maso. Určitě používejte domácí česnek, jenž je mnohem silnější a kvalitnější. Po jeho rozmělnění se umístí do láhve a zaleje olejem. V průhledné sklenici by na tmavém místě měl odpočívat cca 2 týdny. Sem tam se vyplatí protřepat obsah lahve.

Scezení a natření postižených míst

Česnek se scezuje přes gázu a poté jej můžeme používat. Natírají se bolavá místa. Pozor ale na jeho využití v případě otevřených ran. Tady se jakéhokoli natírání vyvarujte. Ideální je místo překrýt fólií a poté nahřátým obvazem.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/cesnak-a-olej/

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.