Office wellness: co to je a jaké jsou výhody

Office wellness

Pod pojmem office wellness si můžeme představit soubor aktivit, které přispívají k dobré náladě a spokojenosti zaměstnanců. Může jít o prostor, kde si zaměstnanci mohou zacvičit nebo jen tak relaxovat. Takovými prostory je typická zejména společnost Google, která ve snaze získat co nejlepší pracovníky zavedla takové opatření a podmínky, které vytvoří pracoviště, kde lidé chtějí pracovat. Společné cvičení může zefektivnit práci v týmu, zlepšit morálku, ale také sblížit jednotlivé členy týmu.

Zábava na pracovišti

K pracovním úkolům je třeba přistupovat se vší vážností a s maximálním soustředěním. To ale často vede k nudným a vyčerpávajícím rutinám. A v konečné fázi také k nízké produktivitě. Pokud je na pracovišti dobrý kolektiv a zábava, pak je produktivita práce mnohem vyšší. Může jít o takové způsoby office wellness, jako jsou lekce cvičení, kancelářské masáže nebo lepší stravovací návyky. Vysoká produktivita práce znamená, že se mozek zaměstnanců lépe soustředí a lidé jsou plní energie a cítí se motivování. Tím se zároveň snižuje pocit vyhoření.

Kancelář

Foto: Pixabay

Zdraví zaměstnanců

Zdraví zaměstnanců je důležité nejen z hlediska toho, že různé bolesti (například zad) mohou ovlivnit výkon, ale také v souvislosti s náklady, které společnost na nemocného zaměstnance má. Pokud jsou lidé v práci spokojenější, jejich psychický stav se může projevit i na tom fyzickém. Méně bolestí hlavy, díky cvičení odstranění bolesti zad nebo díky masážím menší ztuhlost páteře. Zdravý životní styl, který je podporován na pracovišti, zajišťuje méně nemocí. A tím i méně návštěv u lékaře.

Šťastní zaměstnanci

Lidé, kteří jsou ve svém zaměstnání šťastní, mohou podávat maximální výkony. Kromě práce samotné se ale budou těšit také na své kolegy, se kterými prožívají i jiné zážitky, než jsou ty pracovní. A to právě díky wellness office, díky kterému zaměstnanci začnou navazovat vztahy napříč firmou a jednotlivými odděleními. Během wellness office nebudete pracovat jen na zdraví zaměstnanců, ale zlepší se i jejich společenský život.

Zdroj: sprawnebiuro.pl/10-korzysci-z-wprowadzenia-office-wellness/

Foto: Pixabay