Odměňte své ruce extra pečujícím beauty rituálem

Zamysleli jste se někdy nad tím, čím vším si ruce za den projdou? Drží, objímají, tvoří krásné nové věci… Kromě toho jsou ale vystaveny vnějším dráždivým vlivům a živlům, dokonce i chemikáliím. A přestože péče o ně není o nic méně důležitá než péče o ostatní části těla, často ji zanedbáváme. Díky správně nastavené rutině můžete jejich pokožku lépe chránit, udržet ji hladkou a pružnou a zároveň předcházet jejímu podráždění a vysušování. Věnujte jí zaslouženou pozornost!

Zapomeňte na agresivní mýdla

Už při samotném mytí dostává jejich pokožka pořádně zabrat. Běžná mýdla totiž mnohdy obsahují složky, které mohou způsobit více škody než užitku. To platí dvojnásob pro všechny s přecitlivou pokožkou se sklonem k ekzémům. Přírodní jemná a šetrnější mýdla zajistí potřebnou hygienu, ale i současnou exkluzivní péči.

Pravidelně provádějte peeling rukou

Přesně to je klíč k zářivé pokožce. Peelingy ji zbaví odumřelých kožních buněk a odhalí pod nimi nové svěží. Exfoliace nejsvrchnější vrstvy nejenže udržuje pleť čistou, ale také ji vyhlazuje. Hravě sníží výskyt jemných vrásek a vyrovnává její strukturu. Pravidelné provádění peelingu navíc může časem stimulovat tvorbu vlastního kolagenu. A přesně to chcete!

Tip: Nezapomeňte, že po exfoliaci by měl ihned následovat kvalitní hydratační krém, který uzamkne v pokožce vlhkost a ochrání nově odhalené kožní buňky.

Hydratace, hydratace, hydratace

Pokožka hřbetu rukou se výrazně liší od té dlaní. Zatímco jedna je opravdu tenká, má méně mazových žláz a může se velmi rychle vysušit, ta na našich dlaních je mnohem silnější. Pořiďte si proto beauty specialistu, který jejich rozdílům zvládne vyhovět. Nesnažte se nahradit krém na ruce tím tělovým. Ty totiž mají mnohem lehčí texturu i kvůli vyššímu obsahu vody. Hledejte hustší konzistenci s vysokým podílem olejů. Krémy na ruce byste měli aplikovat minimálně po každé dlouhé koupeli nebo sprchování. Nic ale nezkazíte tím, že s nimi své ruce budete rozmazlovat i v průběhu dne.

Používejte opalovací krém

Aplikujete opalovací krémy také na hřbety rukou? Pokud s ním končíte těsně u zápěstí, nezapomeňte příště mazání o kousek protáhnout. Dlouhodobé poškozování pokožky slunečním zářením vede ke ztrátě její pružnosti, té na rukou nevyjímaje! Navíc, na trhu už jsou dostupné krémy na ruce, kterým nechybí SPF. Mírnou ochranu před UV paprsky poskytuje dokonce i superstar přírodních ingrediencí, bambucké máslo.

Horká voda a vysoušeče? Díky, ne!

I když vám horká koupel nebo sprcha může obzvlášť v chladných měsících připadat jako ten nejlepší nápad, při mytí rukou se horké vodě vyhnout. To proto, že naši pokožku vysušuje a může ji zbavit důležitých olejů. Stačí teplotu o něco snížit – ještě teplá voda už je totiž k našim rukám šetrnější a pomáhá zadržovat vlhkost. Pokud jde o vysoušeče rukou, pro vaši pokožku je rozhodně lepší, pokud ji jemně usušíte ručníkem. Umělý horký vzduch ji na kráse opravdu nepřidá.

Vyšperkujte svou hand care rutinu

A to tak, že do ní zařadíte masky na ruce! Jejich pravidelným používáním můžete ledasco napravit! Díky vysoké koncentraci vitamínů pokožku intenzivně hydratují, vypínají a zvláčňují. Ty nejlepší ji také pomohou chránit před slunečním zářením a odstranit nejen odumřelé kožní buňky, ale i pigmentové skvrny, které přicházejí s věkem.

Většina z nás chápe potřebu zdravé péče o pleť, abychom si co nejdéle udrželi mladistvý vzhled. O ruce se ale příliš nestaráme a ty to na nás také snadno prozradí. Jsou totiž jedním z prvních míst, kde se projevují známky stárnutí ale i symptomy různých onemocnění. Vytvoření pravidelného režimu a dodržování pár základních pravidel je nejjednodušší způsob, jak si ruce udržet v té nejlepší formě!

A jak o ně pečujete vy? Máte svůj vlastní beauty rituál?

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.