Je šťáva z aloe vera zdravá? Nemusí to být vždy pravda

Aloe vera

Aloe vera je sukulent, který nabízí dlouhé listy, plné léčivého gelu. Pokud takovou rostlinu pěstujeme, máte přístup k poměrně široké léčbě všech možných neduhů. Aloe si spojujeme zejména jako rostlinu na kožní problémy. Není to ale jediné použití. Aloe vera totiž lze použít také k podpoře imunity, což se s nastávajícím podzimem a zimou může rozhodně hodit! Léčivé a výživné látky získáváme z čerstvé dužiny listů. Při vnitřním požití si dejte pozor: aloe má projímavé účinky.

Pěstování aloe není těžké

Aloe vera je rostlina, která roste v opravdu drsných podmínkách. Sucho a jen málo deště způsobují, že tato rostlina není náročná na pěstování. A to je také důvod, proč ji spousta lidí pěstuje. V létě ji můžete vystavit přímým slunečním paprskům, v zimě ale nezapomeňte přenést dovnitř. Největší chybou je přelít tuto rostlinu. To by mohlo způsobit plíseň a úhyn. Méně je v tomto případě více. Hnojení není nutné, v některých zdrojích se ale doporučuje. Použijte některou formu domácích hnojiv nebo speciální hnojivo na sukulenty. V zimě nehnojte a snižte frekvenci zálivky.

Aloe vera

Foto: Pixabay

Šťáva z aloe vera

Pokud chcete využívat šťávu z aloe vera pro léčivé účinky, měly byste k tomuto účelu použít listy staré alespoň dva roky. Dejte si pozor, aby se skutečně jednalo o aloe vera, protože existuje spousta rostlin, které se jmenují jako aloe. Ne všechny jsou vhodné k přípravě léčivých produktů. Některé aloe jsou využívány jako okrasné rostliny. Z aloe vera si můžete připravit dokonce vlastní nápoj ke konzumaci. Nezoufejte, pokud se nebude podobat těm komerčním.

Výrobky z aloe vera

Ne každý výrobek, který je označen jako aloe vera, je zdravý. Někteří výrobci totiž přírodní šťávu ředí a přidávají do ní další látky. To všechno, aby lépe chutnala a vypadala. Pokud narazíte na výrobek, který obsahuje jen velmi málo dužiny aloe, je lepší se mu vyhnout. Ideální je zaměřit se na koupi takových výrobků, které nejsou slazeny a neobsahují žádné zvýrazňovače chuti. Na takové narazíte nejčastěji v lékárnách.

Zdroje info:

https://www.rodzinazdrowia.pl/aloes-na-odpornosc

https://www.drprotect.cz/blog/proc-je-stava-z-aloe-vera-skutecna-bomba-na-imunitu/

Foto: Pixabay