Odborníci varují před nejhorší polohou při spánku

Spánek

Dostatek spánku je pro lidský organismus nesmírně důležitý. Vždyť špatná poloha našeho těla může bez větších problémů způsobovat potíže s páteří a také se negativně projeví na kvalitě samotného spánku. Spánkových poloh je spousta, nicméně existuje jedna, která se odsuzuje. Jedná se o specifickou polohu na břiše. Podle portálu Mind Body Green jde o polohu, kdy člověk leží na břiše a rukama objímá polštář. Hlava je přitom otočená na stranu. K poloze se vyjádřili i mnozí odborníci.

Problémy s krkem

Certifikovaný odborník na spánek Michael J. Breus, PhD. hovořil o tom, že spánek na břiše nedokáže umožnit správné vyrovnání páteře. To je velmi důležité. Podobně se vyjádřil i chiropraktik BJ Hardick. Ten říká, že nikdy neviděl zdravý krk u nikoho, kdo zaujímal tuto pozici při spánku.

Jak by tedy měla vypadat správná pozice

Podle zmiňovaného doktora Breuse by měla být páteř při spánku zarovnána. Křivky krku, střední části zad a křížů musí klesat přirozeným způsobem. K takovémuto klesání křivek je zapotřebí podepření celého těla. Pokud člověk leží na břiše, dochází k porušování pravidel zdravého spánku. Podle Hardicka dochází k zatěžování páteře. Ráno to může opravdu bolet.

Trpí i oblast hrudníku a břicha

U žen se navíc mohou objevit bolesti prsou. Především u kojících žen může dojít k ucpání mlékovodů. Nakonec se tyto ženy bohužel setkávají se zánětem prsu. Jinak se dle studie zřejmě prokázalo, že nezdravý spánek způsobuje také skřípění zubů.

Zdroje info: https://www.mindbodygreen.com/articles/worst-sleeping-position-for-health
https://www.sleep.org/sleep-quantity-different-sleep-quality/

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.