Odběrová místa jako milionový byznys

Test covid

Kdo by si nepamatoval doslova zlatou horečku, která propukla v loňském roce? Vždyť nákup ochranných pomůcek byl pro mnohé firmy neskutečným byznysem. Jestliže měl konkrétní člověk dobré konexe, mohl vydělat miliony korun. Nyní už jsou ochranné pomůcky k dostání všude, nicméně rozjel se nový velmi výdělečný obchod v podobě odběrových míst. Poptávka po testování je totiž enormní.

Obří poptávka nebude pořád

Právě nyní, kdy je zapotřebí validního testu do zaměstnání, k holiči nebo na zahrádku restaurace, se vše rozjelo na plné pecky. Testuje se v neskutečných číslech, statisících. Rekord padl 6. dubna, kdy se otestovalo 350 000 lidí. Když si vezmeme, že každý test stojí 350 korun, dostaneme se na částku přesahující 122 milionů korun. To už rozhodně není málo.

Narychlo zařízené firmy

Provozovatelé odběrných míst jsou subjekty, které se v medicíně v minulosti třeba vůbec nepohybovaly. V obchodním rejstříku se objevují jména nových subjektů, jako jsou třeba KoRo Medics, Staynegative nebo Medical Testing. Tuto firmu provozuje advokátní kancelář Petrásek&Slepička. Poptávka po testování půjde brzy dolů, a tak je zapotřebí využít každý den, každou hodinu a minutu. Mnohé odběrová místa ostatně řeší i zubaři.

K testování nic moc nepotřebujete

V podstatě se jedná o tři základní složky. Personál, dopravní kontejner a samotné testy. Tyto tři záležitosti stačí a můžete začít. Tedy v případě, že budete mít svolení krajské hygieny. Za pronájem místa se většinou nic neplatí. Optimální je prostor s maximální frekvencí pohybu lidí. To je vcelku jasné. Testovací místa se osvědčují třeba u různých obchodních center.

Na své si přijdou také dovozci testů

Přesně tak, vždyť počty testů jsou obří a dovozci na nich jednoznačně vydělávají nemalé finanční částky. Poptávka po nich je skutečně vysoká. Opět platí, že je třeba jednat právě nyní, kdy je na vrcholu.

Zdroj info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/povinne-testovani-odberova-mista-antigenni-testy.A210516_212115_domaci_mama

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.