Očkovací centrum

Očkování v očkovacím centru na vlastní kůži

Koronavirus aktuálně řádí nejen v Evropě a čísla jsou poměrně hrozivá. U nás se díky lockdownu a očkování dostáváme do relativně lepší situace. Postupně se vytváří u mnohých lidí imunita vůči napadení virem. Co se týká očkování, pro mnohé je jasnou volbou, jiní se mu spíše brání. Já jsem se naočkovat nechal, když už mi to stát jako stále praktikujícímu učiteli nabídl. Váhal jsem, jelikož jsem si nemocí prošel a myslím, že nějaké protilátky vytvořené mám. A jaké byly moje zkušenosti se samotným očkováním?

Vím, kam jet…

Očkovat jsem se byl v očkovacím centru v Kroměříži na výstavišti. Stačilo se podívat na web a přesně jsem věděl, kam mám jet. Podrobná mapka doplněná navíc směrovými cedulemi na samotném výstavišti.

Očkovací centrum

Foto: Radek Štěpán 

Vím, co dostanu

Už u vchodu bylo napsáno, že se se očkuje Pfizerem. Upřímně, bylo mi to vcelku jedno. Sputnik tady ještě nemáme, nicméně ani ten třeba nemusí být špatný. Pravda je ta, že skrze neustálou snahu prezidenta o něj, mám k této vakcíně spíše odpor podobně jako k člověku, který spousty slušných lidí dokázal urazit.  

Z jednoho místa na druhé

Hned u vchodu jsem byl instruován, že mám jít k některé z asistentek, které seděly u počítače. Stejně jako u vchodu jsem se prokázal kartičkou zdravotní pojišťovny a občankou. Asistentka se mě zeptala, jestli nejsem na něco alergický, zdali jsem pravák nebo levák a na některé další údaje. Poté už jsem šel s papírem a očkovacím průkazem k lékařce do boxu. ta si vše potvrdila, podepsala papír a hurá na samotnou akci.

Očkovací průkaz

Foto: Radek Štěpán 

Rychlé očkování a následné sezení

Sestry byly skutečně rychlé, zdržel jsem je pouze já, než jsem si sundal bundu a mikinu. Následně už přišel rychlý vpich a mohl jsem si jít sednout do čekárny, kam mě sestra poslala. Bylo tam celkem 6 řad, rozestupy se pochopitelně dodržovaly. Po 15 minutách jsem vyrazil. V podstatě mě po očkování pouze lehce bolela ruka, nic víc. Potenciální obtíže ale mohou být dle listu, který jsem dostal, i jiné. Záleží na reakci každého člověka.

Náhledové foto: Radek Štěpán 

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

3 komentáře

 1. vera Odpovědět

  Zajímá mne, proč jste očkování mohl dostat. Na staršího 65, 70 nebo dokonce 80 nevypadáte. Jste tedy vážně nemocný a specialista Vám přidělil speciální kód pro očkování?

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Hezký den,
   jak jsem avizoval v úvodu článku, jsem učitel, takže z toho důvodu.
   Dlouho jsem váhal, mnozí kolegové se očkovali dříve přede mnou.
   Osobně bych raději vakcínu věnoval někomu, kdo ji potřebuje víc.
   Myslím, že to stát měl nastavit úplně jinak, ale tak to je a nezměním to.
   Mějte se hezky a děkuji za komentář!

 2. Karel Fenyk Odpovědět

  Absolvoval jsem očkování v očkovacím centru v OD Česká Lípa. Včera jsem obdržel druhou dávku. Musím obdivovat organizační uspořádání celého týmu, jejich osobitý přístup a ochotu ke každému z nás přítomných. Doslova si mne předávali z “ ruky do ruky“, všude jsem obdržel potřebné informace a tak jsem celé očkování obou dávek absolvoval bez jakéhokoliv stresu. Musím též uznat, že to je pro ně činnost velmi namáhavá po všech stránkách. Za mne jim patří můj obdiv a dík. Karel Fenyk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *