Ochraňte zuby před chemií. Můžete si vyrobit vlastní pastu

zubní pasta 2

Zubní pasty obsahují chemické látky, která mohou poškodit naše zuby. Přitom vyrobit si vlastní pastu, která vám opravdu pomůže, není složité a ušetříte i pár korun.

Po domácku vyrobená kosmetika je na vzestupu! Při dnešních vysokých nákladech, kdo by nepotřeboval ušetřit pár kaček, a přesto získat zdravý a poctivý výrobek? V domácích podmínkách velice snadno vyrobíte dokonale funkční zubní pastu. Jak? Jakmile se přestanete spoléhat na dnešní kosmetiku – a to z několika důvodů, je vlastní tvorba dokonalým řešením. Na jednu stranu je to levné a na druhou stranu moc dobře víte, co v ní je – jen to, co jste do ní sami dali.

Ve srovnání s krémem na ruce vyrobeným vámi samými nebo balzámem na rty nebo domácím deodorantem si budete moci připravit ručně vyráběnou zubní pastu. A je to jednodušší, než si pravděpodobně myslíte. A pokud myslíte na přírodu, pak jistě budete rádi, že vlastní výroba vám pomůže přírodu chránit.

Pokud nemáte zkušenosti s domácí výrobou, postačí stévie a jedlá soda

Konec nabádání pojďme se vrhnout na výrobu a vyzkoušet si pro začátek lehčí formu ručně vyráběné zubní pasty. Specialisté se shodují, že pokud máme kvalitní kartáček a správnou strategii čištění, nepotřebujeme ani pastu. Bez svěžího dechu to samozřejmě není ono, ale v závěru jde spíše o čistotu a zdravé prostředí ve vaší puse.

To je důvod, proč potřebujete kvalitní zubní prášek… Vše, co byste měli udělat, je koupit stevii (ve formě prášku) a jedlou sodu. Stévie v plastu není bezesporu žádná výhra, ale věřte, že vám to vydrží na dlouho. V tomto okamžiku použijte lžičku stévie do jednoho hrnku s jedlou sodou – můžete použít větší i menší množství. Záleží na tom, jak reagujete na slanou chuť vody při čištění zubů.

Voňavá zubní pasta? Stačí přidat tu správnou ingredienci

Chcete povýšit svou zubní pastu na něco, co vám vylepší denní čištění? V tu chvíli vyzkoušejte tuto voňavou variaci. Smíchejte 2 lžíce kokosového oleje s lžící jedlé sody a několika kapkami kvalitního esenciálního oleje. Na nádherný dech je nejlepší máta nebo eukalyptus. Tea tree olej je nejlepší volbou, pokud jde o dezinfekci a antibakteriální účinky. A je hotovo.

zubní pasta
Foto: Pixabay

Pro bílý úsměv použijte jíl a kurkumu

Čistá ústa a úsměv tak bílý, jak jen může být. Kdo by to nepotřeboval? Smíchejte 1-2 polévkové lžíce kokosového tuku, 10,5 lžičky kokosového oleje, 1,25 polévkové lžíce zeleného jílu (ano, je opravdu vhodný pro vnitřní použití, ale dívejte se na to, zda je to uvedeno na obalu!!!), 0,5 lžičky kurkumy, trošku jedlé sody a kvalitní jemné soli.

Nakonec použijte pár kapek mátového nebo eukalyptového esenciálního oleje a vody v závislosti na tom, jak hustou pastu potřebujete. Kurkuma dodá bělící účinek, esenciální olej dodá čerstvý dech a jíl bude schopen vytáhnout nečistoty z mezer mezi zuby. V praxi má také protizánětlivý účinek. To je kombinace!!!

Zdroje info: spojujenasjoga.cz, living-iprima.cz, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7526278/

Náhledové foto: Pixabay