Nordkapp a Lofoty: Objevte krásy severního Norska

Nordkapp

Když se řekne exotika, spoustě lidí se vybaví tropické oblasti. Určitě tomu tak být nemusí! Kdo by se chtěl otravovat se spoustou komárů a nepříjemnostmi spojenými s obrovskými vedry? Chcete-li si užít zcela specifickou exotiku, volte severní Norsko. Lidskou rukou takřka netknutá krajina a nádherné západy slunce budu pouze několika z mnoha odměn za vaši výbornou volbu. My se na severské dobrodružství zaměříme podrobněji v následujících řádcích.

Nejúchvatnější západ slunce na zeměkouli

Vidět zapadat sluníčko nad Atlantským oceánem v tom úplně nejsevernějším koutě Evropy není z časového hlediska tak jednoduché. Trvá totiž pouze v omezenou dobu, a to od 14. května do 30. července. Mimo tento jev ale poznáte i nádhernou přírodu, která si s ničím nezadá třeba s tradiční kanadskou divočinou anebo s oblastmi na slavné Aljašce. Golfský proud vám navíc zajistí příjemné teploty pohybující se okolo pohodových 20 stupňů Celsia.

Uvidíte toho spousty

Určitě je třeba říct, že poznávací zájezd do této oblasti vás dostane spoustou míst, která nejsou nikde jinde na světě. Podívat se budete moci například do slavné  Lofotské katedrály, případně ledového království zvaného Magic Ice Gallery. Moc hezký je také Henningsvær nazývaný jako Benátky Lofot. Právě tady se nachází rybářská rezervace Nusfjord, jež nechybí v seznamu Unesco. Zhlédnout musíte určitě také fjordy. Dech beroucí je pohled do kaňonu Kåfjorddalen. Jakýmsi završením poznávání bude Norkapp – nejsevernější bod Evropy. Právě tady si vychutnáte výjimečný jev nazvaný Půlnoční Slunce.

Užijte si pohodový organizovaný poznávací zájezd

Vyrazit do Norska na vlastní pěst s sebou nese nejen problém s jazykovou bariérou. I proto se vyplatí vsadit na služby cestovní kanceláře. Odměnou vám bude pohodlné cestování letecky a mikrobusy i soukromí ve skupině o maximálním počtu 7 cestovatelů. Komfortně se ubytujete v chatách a poznáte všechny krásy severu Evropy.

Zdroj náhledového obrázku: dovolenanorsko.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.