Glatte náhled

Nezastupitelná role hydratace pokožky v případě atopického ekzému

Příznaky atopického ekzému

Atopický ekzém, odborně atopická dermatitida, je dlouhodobé zánětlivé kožní onemocnění, které se objevuje zejména u kojenců a dětí ale přetrvává až do dospělosti. Přesná příčina atopického ekzému není známa. Více se však vyskytuje u lidí, kteří trpí alergiemi. Ve vysoké míře jde o chronický stav. Může se vyskytnout kdekoli na těle, nejčastěji však na krku, kolem uší, v zákolenní a v loketní jamce. Většina pacientů trpí méně závažnými stadii, mohou se však tvořit i rozsáhlá místa s puchýřky. Pokud začnou praskat, stávají se příhodným místem průniku infekce do těla. Lidé trpící atopickým ekzémem mají obvykle období, kdy jsou příznaky méně nápadné střídající se s obdobími horších příznaků, které vyžadují léčbu.

Léčba a prevence

Hlavní příčinou vzniku tohoto onemocnění jsou vrozené nedokonalosti kožní bariéry společně s nerovnováhou imunitního systému, a proto není v současné době možné jeho úplné vyléčení, pouze potlačování příznaků. Příčiny poruchy ochranné kožní bariéry mohou být vnější nebo vnitřní, následky jsou ovšem vždy stejné, a to suchá šupinatá a drsná pokožka, která má sklony k zánětům a svědění. Použití mastí a krémů je základem léčby všech onemocnění spojených se suchou kůží. Proto je pro optimální fungování kůže jako „ochranného štítu” nutné její neustálé zásobování lipidy a jinými důležitými látkami.

Samotný zvlhčující krém ale nemůžeme pokládat za jedinou léčbu. Ta je účinná jen v případě kombinace s léky předepsanými ošetřujícím lékařem (na hlad nám taky přece nepomohou jen vitamínové tablety). Každodenní citlivá péče o pokožku by měla být samozřejmostí, a neměla by polevit ani v případě zklidnění stavu. Patří sem pravidelné používání emoliencií (zvláčňující, změkčující, promašťující krémy a masti) a dále místní použití kortikosteroidů a imunomodulátorů v případě vážného zhoršení stavu ekzému.

Samotný hydratační krém Glatte Daily 10 %

    Glatte Daily 10%

Zdroj obrázku: glatte.cz

Z krémů, které hydratují pleť, si můžeme vybrat třeba Glatte Daily 10 %, protože krém neobsahuje barviva ani aromata, parabeny, rychle se vstřebává. Glatte je vhodný jak na tělo, tak i na ruce.

Jeho aktivní přírodní složky spolu působí v rovnováze, a není tedy nutné jej vtírat. Díky svému složení nezanechává stopy na oblečení a je příjemný i při aplikaci na podrážděnou pokožku. Díky balení pod tlakem je zaručena 100% ochrana proti bakteriím během skladování a během používání! Tím se Glatte liší od běžných krémů v tubách a nádobkách, které mohou být bakteriemi snadno kontaminovány.

Krém je sice novinkou, ale byl řádně otestovaný prof. MUDr. Petrem Arenbergerem, DrSc., MBA. Testování se zúčastnili ambulantní a nemocniční pacienti, kteří souhlasili s použitím krému po dobu 30 dnů, a kteří se léčili s různými dermatologickými potížemi.

Léčba atopického ekzému je spojena se změnou stravovacích návyků, zlepšením funkce jater a střev a posílením imunity. K zevnímu ošetření ekzému dermatologové nejčastěji předepisují hormonální masti. Avšak „zlatým standardem” je zmíněná hydratace pokožky. Při léčbě je jednou z nejdůležitějších kroků dostatečný přísun přípravků, které pokožku hydratují a pomáhají ji bránit proti infekci. Suchá pokožka u atopického ekzému ještě zhoršuje svědění a zvyšuje riziko infekce. Čím rychleji se zbavíte suché pokožky, tím méně vás bude trápit svědění a tendence ke vzniku trhlinek. To znamená, že se tím sníží pravděpodobnost zvětšení plochy podrážděné pokožky. Budete se méně škrábat na problémových partiích a zároveň tyto partie nebudou drážděny při kontaktu s vodou či oblečením.

Co je Glatte Daily 10 % v případě atopického ekzému a lupénky?

Není lék. Je to intenzivní a blahodárná péče o pokožku!
Vice http://www.glatte.cz/atopicky-ekzem-krem-Glatte/.

Zdroj videa: Youtube kanál glatte.cz

Zdroj náhledového obrázku: glatte.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *