Nízký krevní tlak

Jaké má nízký krevní tlak projevy

Popis nízkého krevního tlaku je poměrně častou záležitostí jak v tištěných, tak i v mnohých elektronických médiích. Není se čemu divit, jelikož nízký tlak může být velmi nepříjemný. Nemusí se nutně jednat o projev nějakého onemocnění, ale může jit pouze o krátkodobý či trvalý stav organismu. I proto je třeba soustředit se na tančení nízkého krevního tlaku a také na to, jaké má příznaky.

Co je hypotenze?

Nízký krevní tlak trápí spousty lidí a jedná se v podstatě o hodnotu systolického tlaku, která nepřesahuje 100 mmHg. Jaký je tedy význam této hodnoty? Krev v těle putuje prostřednictvím cév a dostává se až ke konkrétním tkáním, kde má končit. Cévy fakticky fungují jako určitý typ pružných trubic. Krev působí na jejich stěny a vzniká tak tlak, který by měl být přiměřený jejich celkové konstituci. V arteriích dochází k pulzování, a tak je nutné měřit hodnotu diastolickou, když srdeční sval relaxuje a systolickou, kdy naopak spíná.

Kdy může dojít k hypotenzi?

K hypotenzi dochází ve dvou základních případech. Tím prvním je porucha v oblasti srdečního výdeje. Srdce zkrátka není schopno pumpovat potřebné množství krve do tepen. V druhém případě se jedná o problémy s krevním řečištěm. Cévy nejsou schopny dokonale regulovat odpor pro krev. Ta nemá neustále stejný objem, a proto je nutné její množství efektivně regulovat dle potřeby.

Hlavní rizikové faktory hypotenze a prevence

Nejčastějšími rizikovými faktory jsou nejrůznější onemocnění. Jmenovat bychom mohli především ta následující.

–          diabetes

–          roztroušená skleróza

–          snížená funkce štítné žlázy

–          mozkové nádory

–          Parkinsonova choroba

Prevence nízkého krevního tlaku je poměrně složitá a v podstatě neexistuje. Není od věci zvyšovat vlastní fyzickou výkonnost.

Několik typických projevů hypotenze

–          únava spojená s nespavostí

–          celková slabost

–          bolesti hlavy

–          studené končetiny

–          mžitky před očima

–          závratě

–          omdlívání

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *