Nízký krevní tlak
29/07/2016
Kategorie: Novinky, Tipy a triky

Jaké má nízký krevní tlak projevy

Popis nízkého krevního tlaku je poměrně častou záležitostí jak v tištěných, tak i v mnohých elektronických médiích. Není se čemu divit, jelikož nízký tlak může být velmi nepříjemný. Nemusí se nutně jednat o projev nějakého onemocnění, ale může jit pouze o krátkodobý či trvalý stav organismu. I proto je třeba soustředit se na tančení nízkého krevního tlaku a také na to, jaké má příznaky.

Co je hypotenze?

Nízký krevní tlak trápí spousty lidí a jedná se v podstatě o hodnotu systolického tlaku, která nepřesahuje 100 mmHg. Jaký je tedy význam této hodnoty? Krev v těle putuje prostřednictvím cév a dostává se až ke konkrétním tkáním, kde má končit. Cévy fakticky fungují jako určitý typ pružných trubic. Krev působí na jejich stěny a vzniká tak tlak, který by měl být přiměřený jejich celkové konstituci. V arteriích dochází k pulzování, a tak je nutné měřit hodnotu diastolickou, když srdeční sval relaxuje a systolickou, kdy naopak spíná.

Kdy může dojít k hypotenzi?

K hypotenzi dochází ve dvou základních případech. Tím prvním je porucha v oblasti srdečního výdeje. Srdce zkrátka není schopno pumpovat potřebné množství krve do tepen. V druhém případě se jedná o problémy s krevním řečištěm. Cévy nejsou schopny dokonale regulovat odpor pro krev. Ta nemá neustále stejný objem, a proto je nutné její množství efektivně regulovat dle potřeby.

Hlavní rizikové faktory hypotenze a prevence

Nejčastějšími rizikovými faktory jsou nejrůznější onemocnění. Jmenovat bychom mohli především ta následující.

-          diabetes

-          roztroušená skleróza

-          snížená funkce štítné žlázy

-          mozkové nádory

-          Parkinsonova choroba

Prevence nízkého krevního tlaku je poměrně složitá a v podstatě neexistuje. Není od věci zvyšovat vlastní fyzickou výkonnost.

Několik typických projevů hypotenze

-          únava spojená s nespavostí

-          celková slabost

-          bolesti hlavy

-          studené končetiny

-          mžitky před očima

-          závratě

-          omdlívání

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *