Keto dieta

Nevzdávejte hubnutí, ani když vám BMI kalkulačka hlásí: „Stále nadváha!“

Stojíte na váze, počítáte si BMI, avšak žádný zázrak se nestal. Opět jste nezhubli, a i když něco málo, BMI kalkulačka vám bezelstně říká, že to rozhodně nestačí. A tak házíte flintu do žita, porušujete stále více pravidel a s hubnutím asi rychle skončíte. Nevzdávejte to! Jen si konečně nasaďte tu správnou dietu.

Diet je kolem nás přehršle. Jen stěží se hledá univerzální, která by pomohla zhubnout všem. Přece jedna existuje. Ti šťastní, kteří se chlubí desítkami shozených kil, jsou těmi, kteří měli šťastnou ruku při jejím výběru.

Musíte změnit stravovací návyky, s tím rozhodně nic neuděláte. Je však pravdou, že lze hubnout i bez hladovění. Dietou, která tohle umí, je ketodieta. Už jste o ní slyšeli, ale pokládáte ji opět jenom za další reklamní trik? Není. Těch, kterým pomohla, je tolik, že její fungování nelze popřít. Přitom nejde o žádnou zázračnou metodu, ale o aplikaci moderních poznatků o výživě a fungování našeho těla.

Seznamte se s principy ketodiety

Co je ketodieta? Hlavním principem této diety, vedoucí ke skutečně zaručenému a rychlému zhubnutí, je zásadní omezení příjmu sacharidů. Pod sacharidy se nemyslí jenom ty jednoduché, což je běžný cukr, ale i sacharidy v tzv. přílohách: v obilovinách, těstovinách, v bramborech, rýži, a dokonce v luštěninách. Za den bychom neměli sníst více než 50 g sacharidů.

Čeho se však u ketodiety bát nemusíte, jsou tuky. Samozřejmě ty zdravé, které se nachází v rostlinných produktech (ořechy, semínka, za studena lisované oleje, avokádo) a v rybách. Při ketodietě je váš jídelníček složen z těchto tuků ze 60 až 80 %. Zatím vše vypadá dobře, nebo ne? Pozor však na zanedbávání příjmu bílkovin. Snadno nám mohou při podobném stravování začít chybět, a musíme si proto hlídat jejich příjem. Denně bychom měli konzumovat 1,2 až 1,4 g bílkovin na 1 kg hmotnosti.

Ketodieta jako kompletní stravovací balíček

Ketodietu sice dokážete držet bez jakýchkoliv dietních přípravků, avšak je to trochu komplikované. Ne každý máme na podobné vaření čas, energii a znalosti. Ideálním je hotový dietní program s kompletním balíčkem produktů. Prostě v si v daný měsíc kromě vybrané zeleniny a zdravých tuků, které se u ketodiety mohou jíst, nebudete kupovat jiné potraviny a vařit budete pouze z připravených balíčků. Jde vždy o přesné porce, které se velice snadno připravují.

Pořád nepřijdete ani o mlsání. Pouze mlsejte jinak

Denně lze k dodávaným jídlům navíc konzumovat až 500 g zeleniny povolených druhů (a není jich málo). Dát si lze kdykoliv během dne i zdravé tuky, tedy například oříšky. Bez hladovění hubnutí zvládnete a BMI kalkulačka vám brzy začne dělat radost. Upřímně, jediné, co nebudete chápat, proč jste se dříve pokoušeli hubnout tak neefektivně, když jde vše tak snadno.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *