Bolest v krku: sladkostem se raději vyhněte, mohou dráždit

Nachlazení

Bolest v krku je vždycky nepříjemná. Pokud ji nedoprovází žádné jiné symptomy, můžeme se pohybovat, jak jsme zvyklí. Co se ale týká duševní práce a soustředění, je to problém, protože vždy musíte myslet na to, že vás ten krk bolí. Nejste schopni polykat a nechce se vám mluvit. Konzumovat můžete potraviny s protizánětlivými vlastnostmi, jako je med, jogurt, kuřecí vývar a spoustu dalších. Existuje ale také skupina potravin, kterým byste se při bolestech v krku měli vyhnout.

Bolest v krku dráždí vše kyselé

Od bolesti v krku si rozhodně nepomůžete konzumací kyselých potraviny, jako je například kysané zelí, ale také káva a alkohol. Někoho může podráždit dokonce i pomerančová šťáva. Kyselé potraviny zvyšují citlivost v oblasti krku, takže se může zvýšit bolestivost. Tyto druhy potravin navíc ještě mohou způsobit kyselý reflux, který ještě více zhoršuje bolest v krku.

Káva

Foto: Pixabay

Žádné kouření

Když vás bolí v krku, to poslední, co chcete, je místo ještě více namáhat. Cigaretový kouř je dost dráždivý, i když bolestí v krku netrpíte. Navíc negativně ovlivňuje imunitní systém člověka, proto byste se kouření měli vzdát aspoň v čase, kdy jste nemocní.

Sladkosti

Příliš mnoho sladkého může mít negativní vliv na imunitní systém. Pokud tedy trpíte bolestí v krku, nachlazením či chřipkou, měli byste se sladkostem vyhýbat. To znamená žádná čokoláda, žádné sušenky a jiné sladkosti. Sladká chuť je povolená pouze v ovoci a medu, kterého ale užíváme přiměřené množství.

Kořeněná a pálivá jídla

Podráždit již citlivý krk mohou také kořeněná a pálivá jídla. Pokud jsou navíc tučná a mastná, nepříjemný výsledek je zaručen. Tento druh stravy může uvolnit sval, který je zodpovědný za udržení potravy v žaludku a zvyšuje produkci kyselin. To vede k tomu, že trávený obsah se vrací ze žaludku nahoru a kyselé žaludeční šťávy dráždí jícen.

Zdroje info:

https://www.womenshealthmag.com/food/g28701695/what-to-eat-with-a-sore-throat/

https://zeny.iprima.cz/bojujeme-proti-nachlazeni/boli-vas-v-krku-10-lecivych-jidel-ktera-vam-pomuzou

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3590151/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2943825/

Foto: Pixabay