Stres muže

Nejčastější příčiny stresu u mužů

Aktuální koronavirová krize souvisí s absencí jakýchkoli jistot a vede ke zvýšení míry stresu. Jeho úroveň bezesporu aktuálně vzrostla. Důvody stresování se jsou poměrně rozmanité jak u mužů, a u žen. My se aktuálně zaměříme na muže. Věnoval se mu velmi zajímavý výzkum společnosti Longevitahairtransplant.com. Odborníci z ní se snažili přijít prostřednictvím průzkumu pomocí Likertovy stupnice na to, jaké jsou nejčastější příčiny stresu u mužů. Těch se zúčastnilo průzkumu celkem 2158.

Sledování svého klubu přináší největší stres

Když nastupuje třeba taková Sparta nebo Slavia či jiné kluby, srdce jejich fanoušků se tetelí blahem.Co se ovšem stane, jestliže jejich tým prohrává, případně v horším případě končí jeho utkání porážkou? Budou se neskutečně stresovat. Jinak ale pány také značně tíží finanční situace, případně výše jejich platu. A co když nakupují nemovitost? Míra stresu se zvyšuje také. Ostatně následující tabulka je hodně zajímavá.

Nejčastější příčiny stresu

Příčiny stresu % hlasování mužů
1. Sledování jejich oblíbeného sportovního týmu 72%
2. Finanční situace (plat, dluh atd.) 68%
3. Koupě nemovitosti 58%
4. Strach z plešatění 39%
5. Zeptat se někoho na první rande 36%
6. Velikost penisu 30%

 

7. Chystání se na první rande 27%
8. Svatba 24%
9. Ztráta práce 20%
10. Přibírání na váze 18%

Strach z plešatění

Čtvrtou hlavní příčinou stresu u 39 % mužů na celém světě je strach ze ztráty vlasů. Ne příliš překvapivé zjištění, protože statistiky ukazují, že do 35 let věku přibližně 66 % mužů zažije určitý stupeň vypadávání vlasů.

Stres muže

Foto: Pixabay

A co pánská chlouba?

I ta přišla na přetřes, konkrétně se se umístila na šesté pozici. 30 % mužů dokázalo přiznat, že měli obavy z dostatečné velikosti své chlouby.

Zdroj info: Longevitahairtransplant.com

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. František Odpovědět

    Sociologický průzkum zajímavý, ale zřejmě se tu nezohlednila věková struktura, protože příčiny stresu se s věkem mění. Taky jsem kdysi prožíval fandění nejen klubové, ale i národní, ale dnes pro mne je obvyklejší stress z nemoci, zvláště z COVIDu a cukrovky, také stres z plešatění mi už vymizel, jediné, co mi zbylo, je stres z každotýdenního nákupu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *