Nejčastější chyby na mužské pleti – a jak se jich zbavit

Muž

I když je to zejména doména žen, není pravdou, že muži neřeší svůj vzhled. A to také ve vztahu k pokožce. V současné době již můžeme narazit na velké množství kosmetiky určené pro muže. Přípravky pro muže i ženy se mohou trochu odlišovat, protože mužská pleť je silnější, než ženská. Jinak ale zůstává péče podobná.

Druhy pleti

Muži i ženy mohou svou pleť rozlišit na několik typů:

  • Citlivá – velmi často po nanesení produktu nebo po holení dochází k podráždění pokožky.
  • Normální – kdo má tento typ, může jásat. Pleť je čistá a nevyžaduje žádnou zvláštní péči.
  • Suchá – šupinatá nebo drsná pokožka, která může svědit.
  • Mastná – lesknoucí se a mastná pleť v důsledku přebytečného mazu.
  • Smíšená pleť – jedná se o kombinace suché i mastné pleti (různé oblasti mohou být suché nebo mastné).

Muž

Foto: Pixabay

Suchá pokožka

Svědění, podráždění, šupinky kůže a praskání pokožky jsou příznakem, že máte suchou pokožku. Může jít o dočasný nebo i trvalý problém. Pro odstranění bude třeba správně hydratovat pokožku. V první řadě pijte dostatečné množství vody. Dále pak si pořiďte produkty, které hydratují pleť (krémy) a nanášejte je několikrát denně. Pokud si myjete obličej, vyhněte se horké vodě. Okolní vzduch by neměl být horký a suchý, takže pokud máte možnost, regulujte ho.

Problémy při holení

Pořezání břitvou při holení patří k nejčastějším problémům u mužů. Výsledkem mohou mít krvavé ranky, vyrážky, pupínky, podrážděná pleť, které provokují vznik akné. Abyste se problémům při holení vyhnuli, zkuste si před holením umýt obličej teplou vodou. Ostří holicího strojku musí být čisté a ostré, proto je pravidelně vyměňujte. Kupujte si kvalitní krém na holení. Holte se krátkými tahy v opačném směru růstu chloupků. Po holení aplikujte vodu po holení obsahující aloe nebo vitamín E, abyste snížili podráždění.

Tmavé kruhy pod očima

Mohou být výsledkem špatné stravy, nedostatku spánku a cvičení a stresu. Pro odstranění kruhů pod očima pijte dostatečné množství vody, pravidelně cvičte, snažte se zvládnout a odstranit svůj stres. Také se zaměřte na zdravou a vyváženou stravu a dostatek spánku.

Mastná pleť

Zvýšená produkce kožního mazu má za následek nepěkně lesknoucí se pokožku. Může vést k dalším problémům, jako je akné. Abyste se přebytečného mazu zbavili, můžete používat produkty na mastnou pokožku, jako jsou vlhčené ubrousky nebo pleťové vody. Ze svého jídelníčku vyškrtněte smažená a tučná jídla.

Akné

Akné vzniká, když se vaše folikuly chloupků ucpou mazem a nečistotami. I zde pomáhá změna jídelníčku (vyhýbání se mastnému a tučnému jídlu), dodržování osobní hygieny a používání produktů proti akné.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/5-common-skin-problems-in-men-and-how-to-deal-with-them-44790/post

https://www.timesnownews.com/life-style/article/5-common-skin-issues-men-face-and-the-solutions/688127

Foto: Pixabay