Nejčastější chyby, kterými si kazíme cvičení

Cvičení

Cvičit může být dost namáhavé. Někdy je třeba se k tomu nutit, jindy se na cvičení dokonce těšíte. Ať je to jakkoli, je dobré si výsledky cvičení co nejlépe udržet. Někteří lidé se totiž často dopouštějí běžných chyb, díky kterým může být kvalita tréninku narušena. A to je něco, co rozhodně nechceme. Když už do cvičení věnujete dostatek své aktivity, je zapotřebí zaměřit se na to, abyste získali maximum.

Pořádná rozcvička

Spousta lidí je natolik zaměřená na svůj cíl, že zapomíná na základ každého cvičení. A tím je správná rozcvička. Pokud dostatečně neprohřejete svoje svaly, může mít cvičení za následek různé sportovní úrazy, zvýšenou bolestivost svalů a delší dobu regenerace. Myslete také na to, že již zahřáté svaly při rozcvičce vám pomohou spálit více kalorií v hlavní části cvičení. Díky správné rozcvičce můžete dosáhnout lepší fyzické kondice. Pořádná rozcvička trvá alespoň 10 minut.

Trénink

Foto: Pixabay

Pozor na příliš velkou zátěž

Zátěž a intenzita vašeho cvičení by měla odpovídat tomu, jak fyzicky zdatné je vaše tělo. To, že od začátku budete trávit cvičením více času, nemusí znamenat, že výsledky budou vidět dříve. Pravděpodobně to způsobí bolest vašeho svalstva a demotivuje vás to. Začněte s tolika cviky, které vás přímo nevyčerpají, ale unaví vaše tělo. Postupem času můžete intenzitu tréninku navyšovat. Zaměřte se spíše na kvalitu cviků, než na jejich kvantitu.

Pravidelnost

Abyste dosáhli těch nejlepších možných výsledků, je zapotřebí si cvičení rozdělit do několika sérií a mezi nimi si dělat přestávky. Díky nim bude vaše tělo silnější a bude moci v následující sérii pracovat lépe. Dále je ale důležité věnovat se cvičení pravidelně. Předem si určete čas a dny, kdy se budete cvičení věnovat. Ideální jsou tréninky, které probíhají asi 4x až 5x za týden.

Cvičební plán

Abyste mohli dosáhnout co nejlepších výsledků, je zapotřebí připravit si správný cvičební plán. S tím vám může pomoci osobní trenér, který je již natolik zkušený, že dokáže odhadnout vaše fyzické možnosti. Díky tomu bude cvičení prováděno s maximálním možným užitkem. Myslete na to, že se jedná o vaše zdraví, a do toho je přece vhodné investovat.

Zdroj: https://porady.interia.pl/sport/news-bledy-ktore-obnizaja-jakosc-treningu,nId,4908511

Foto: Pixabay