Dětská hřiště

Necháváte dítě u počítače? Zahráváte si s jeho zdravím

Počítače, tablety a jiné technické vymoženosti jsou nedílnou součástí současné doby. Jejich působení na lidské zdraví je ovšem negativní a obzvláště alarmující jsou tyto projevy u dětí. Nová hrozba v podobě počítačů se projevuje v několika oblastech lidského zdraví. Charakteristické jsou zejména nepříjemné bolesti zad a také zhoršující se zrak. Na obě oblasti se zaměříme a pokusíme se najít i optimální řešení celého problému.

Bolesti zad jsou u dětí novinkou

V dobách ještě nedávno minulých trávily děti většinu svého volného času venku. Musely také pomáhat svým rodičům s běžnými domácími pracemi, a to také třeba na zahradě anebo kdekoli jinde. Mnohdy se stávalo, že trpěly nachlazením a jinými podobnými běžnými chorobami, k jejichž léčbě není zapotřebí žádné medikace. Dnes si mladí lidé už před dovršením plnoletosti stěžují na bolesti zad a obtíže spojené s nezdravým životním stylem a sezením. Pokud tedy vašim ratolestem chcete prospět, pošlete děti ven, budou mít lepší zrak.

Oči trpí také

Lidský zrak je velmi náchylný a musí reagovat na velké množství podnětů. Oko je nuceno reagovat na denní světlo, šero, na vítr a jiné změny. Obecně platí, že světlo pocházející z monitorů a displejů je pro oči nepřirozené a maximálně škodlivé. Pobyt na čerstvém vzduchu je přitom skvělý a dětskému zraku prospívá. I proto nechte děti hrát na pískovišti a budete mít jistotu, že budou čas trávit ve zdravém prostředí.

Dětské hřiště přímo na vaší zahradě

Pokud chcete mít děti pod dohledem, je optimálním řešením hřiště přímo na zahradě. Pro sebe si můžete pořídit zahradní domek, ke kterému lze dokoupit skluzavku, prolézačky a mnohé další komponenty, jež vaše dítě dokonale zabaví.

Zdravé hračky, hřiště a pískoviště české výroby najdete na Skluzavky.cz.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *