Návod, jak zmírnit strie pomocí přírodního gelu z aloe vera

Strie jsou malé jizvičky, které se objevují především při rychlém růstu nebo tloustnutí. Na vině je rozvolnění elastanových a kolagenových vláken. Množství a intenzita strií je navíc často také geneticky podmíněna a někteří lidé k nim mají větší sklony. Při aktivním boji proti striím pomohou i přírodní přípravky. Skvělá je například aloe vera. Jak jí správně používat a jak si připravit domácí účinné peeling?

Přednosti aloe vera

Sukulentní rostlina aloe vera je v kosmetice oceňována pro celou řadu skvělých vlastností. Většina pozitivních efektů plyne především z gelu, který je obsažen v dužnatých listech. Uvnitř se nachází celá řada enzymů, vitamínů a živin. Ty jsou skvělé pro zklidnění pokožky a její výživu. Nejčastěji se aloe vera doporučuje pro ošetření popálenin například při přílišném slunění. Kromě toho ale může být skvělou zbraní také pro boj se striemi.

Přírodní gel z aloe vera

Aloe vera se poměrně snadno pěstuje, takže není žádný problém pořídit si jednu či více rostlin a mít je připravené pro případ potřeby. Ocení světlé stanoviště, ale venku na silném přímém slunci se jí líbit nebude. Pro použití jsou nejvhodnější starší listy, které jsou již dostatečně vyvinuté a plné prospěšného gelu. Pro použití jsou nejlepší čerstvé listy z rostlin dostatečně zalitých. List stačí rozříznout a máte gel k dispozici. Gel nanášejte přímo na strie a promasírujte. Pro nejlepší výsledky je dobré opakovat ideálně každý den. Dá se i poměrně snadno vydlabat, což je vhodné pro přípravu dalších kosmetických produktů.

Foto: Pixabay

Připravte si domácí peeling

Pro ještě efektivnější péči o pokožku si z aloe vera můžete připravit i účinný domácí peeling. K tomu budete potřebovat gel z aloe vera a mletou kávu. Obě složky smíchejte v poměru 1:1. Směs použijte pro masáž strií a nechte na místě působit zhruba 20 minut. Opět je dobré opakovat co nejčastěji, aby byly výsledky co nejlepší. Masáž podpoří krevní oběh, čímž se účinné látky lépe dostanou do kůže a strie mohou být postupně méně viditelné. Tento peeling je vhodný i pro péči o pokožku v rámci prevence celulitidy.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zdravi/strie-aloe-vera-30000605.html a https://zena.aktualne.cz/zivotni-styl/bojujte-proti-striim-pomuze-aloe-vera-i-ricinovy-olej/r~6d89e5fa78a611e9a305ac1f6b220ee8/

Náhledové foto: Pixabay