Oko

Napuchlé oči po ránu: zbavte se jich přirozeně

Vyzkoušeli jste už různé oční krémy, a přesto se ráno probouzíte s opuchlýma očima? Možná existuje něco přirozenějšího, než používání speciálních (a často také velmi drahých) krémů. Napuchlé oči se vyskytují z mnoha důvodů, jako jsou alergie nebo nedostatek spánku. Někdy je na vině pomalý lymfatický systém. Lymfatické cévy procházejí kolem očí a v noci způsobují proudění lymfatické tekutiny do obličeje. Jediným způsobem, jak lymfatický systém může efektivně pracovat, je pohyb.

Rozcvička po probuzení

Proto je dobré si hned po probuzení krátce zacvičit. Napuchlé oči tak samy od sebe zmizí. Pokud vám tedy nezabírají oční krémy, může být na vině právě váš lymfatický systém. A níže uvádíme dva nejlepší způsoby, jak jej správně rozpohybovat.

Oči

Oči: Zdroj obrázku Pixabay.com

Spěte s vyvýšenou hlavou

Vaše hlava by měla být výše, než je vaše srdce. Gravitace je vaším nejlepším přítelem, když jednáte s pomalým lymfatickým systémem, který způsobuje napuchlé oči. Pokud je vaše hlava výše, než srdce, lymfatická tekutina zůstane dole a nehromadí se v obličeji. Je to tak snadné, ale většina z nás je zvyklá spát naplocho. Možná pro vás bude přirozenější použít speciální polštářový klín namísto klasických polštářů.

Skákání na trampolíně

Při skákání se váš lymfatický systém dokonale rozpohybuje. Protože jsou ale problémy s ním obvykle problémem u zralých osob, není vhodné skákat na pevné podložce. Proto ta trampolína. Srdce lymfatickou tekutinu nečerpá tak, jako to dělá u krve. Skákání je tedy způsob, jak využít přirozenou gravitaci a zákony fyziky ve svůj prospěch. Ve srovnání s chůzí se na lymfatické cesty aplikuje mnohem více energie. Ukázalo se, že práce na nohou po celý den není tak dobrá jako skákání. Lymfatický systém potřebuje více energie.

Oko: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *